Od kilku lat w modzie są białe meble. Stawia się je w salonach, jadalniach, pokojach dziecięcych i kuchniach. Mogą wydawać się niepraktyczne, jednak w rzeczywistości jest inaczej. Dlaczego warto wybierać białe meble?


Powiększenie wnętrza

Białe meble, które można zamówić na https://zamowmeble.pl/, sprawiają, że wnętrze powiększa się optycznie. Biel odbija światło, a także pogłębia wrażenie przestrzeni. Dzięki temu pokój wyposażony w białą meblościankę lub białą komodę wydaje się znacznie większy niż w rzeczywistości, co ma spore znaczenie w mieszkaniach o niewielkim metrażu.

Ponadczasowość

 Biel jest barwą, która zawsze jest w modzie, dzięki czemu meble w tym kolorze są ponadczasowe. Biały zawsze jest na topie, co widać choćby po kredensach sprzed lat czy drzwiach wewnętrznych, które przez lata malowano wyłącznie na biało.

Uniwersalność

Meble w białym kolorze dobrze prezentują się w różnych aranżacjach. Pasują do stylu skandynawskiego, nowoczesnego, industrialnego, a nawet retro. Wybór białych mebli jest zatem uniwersalny. Bez trudu można łączyć je z różnorodnymi dodatkami, a w razie zmiany aranżacji wnętrza - pozostawić je i kupić wyłącznie nowe dekoracje i akcesoria.

Łatwe czyszczenie

Choć może wydawać się to nierealne, białe meble prosto się czyści. Dotyczy to nawet białej ekoskóry, którą wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Tapicerki białe można czyścić dowolnymi detergentami bez obaw o odbarwienie tkaniny, a w razie silnych zabrudzeń - możliwe jest zastosowanie na plamy wybielacza. W przypadku mebli takich jak szafy czy komody, wszelkie zabrudzenia schodzą po przetarciu ich wilgotną szmatką.

Doświetlenie wnętrza

Białe meble odbijają światło - zwłaszcza, gdy ich fronty są gładkie i błyszczące. Promienie słoneczne lub sztuczne światło lamp docierają dzięki temu do wszystkich zakamarków pomieszczenia, a salon, kuchnia czy jadalnia stają się przytulniejsze. Białe meble sprawdzają się szczególnie dobrze w pomieszczeniach z oknami od północy lub od wschodu, w których brakuje światła dziennego.

Meblościanki hitem salonów meblowych

W kolorze białym można kupić zarówno meble modułowe, jak i znane od lat meblościanki. Białe meblościanki w niczym nie przypominają swoich poprzedników, gdyż są mniej masywne i znacznie ciekawiej skomponowane. W przypadku meblościanek w białym kolorze można liczyć na szeroki wybór różnych zestawów, co daje gwarancję, że szybko znajdzie się najlepsze meble do swojego domu. Meblościanki w innych barwach są dostępne rzadziej lub mają mniej atrakcyjne wzornictwo.  


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku