Okres noworoczny obfituje w okazje, w których pragniemy wyglądać jak najlepiej. W świetle wieczornych lamp i świec wspaniale prezentują się makijaże oparte na pudrach rozświetlających, które skutecznie ujmują lat i czynią cerę doskonałą. Czym się kierować przy wyborze pudru rozświetlającego?

Podstawowe kosmetyki do konturowania twarzy – bronzery i rozświetlacze


Bronzery i rozświetlacze to kosmetyki, które wspaniale nadają się do konturowania twarzy. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, trzeba zapoznać się z podstawowymi rodzajami tych produktów i metodami ich nakładania, a także potrafić określić to, jaki mamy kształt twarzy. To bardzo ważny punkt. Ostatecznym efektem jest przecież uzyskanie szczupłej owalnej twarzy. Te elementy twarzy, które chcemy uwypuklić, pokrywamy rozświetlaczem. Z kolei te rejony, które chcemy nieco oddalić i zostawić w cieniu, warto pokryć bronzerem, który przyciemni dany element. Kosmetyki do konturowania można nabyć w sklepie Kontigo pod linkiem: https://kontigo.com.pl/makijaz/kosmetyki-do-cery/rozswietlacze-i-bronzery-do-twarzy.html.

Pudry rozświetlające – na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

Pudry rozświetlające pozwalają uwypuklić te rejony twarzy, na jakich nam zależy. Tego typu puder powinien rozświetlić skórę, a przy okazji zachować możliwie naturalny efekt. Rozświetlacze nie powinny być zbyt brokatowe czy zbyt błyszczące. Mają dać neutralne rezultaty, sprawdzające się nie tylko na wieczorne wyjścia, ale również dobrze prezentujące się w świetle dziennym, podczas codziennych wyjść do pracy. Co ciekawe, konturowanie dotyczy nie tylko samej twarzy, ale również dekoltu czy okolicy biustu – w ten sposób możemy uwypuklić niektóre rejony i przyciemnić inne.


Pudry brązujące
– idealne do optycznego wyszczuplenia nosa czy nadania innego kształtu twarzy

Kosmetykami, które służą do przyciemnienia niektórych rejonów twarzy w celu ich wyszczuplenia, są bronzery do twarzy. Produkty te mają charakter w pełni matujący. Bronzery nie powinny być też zbyt brązowe – muszą pasować odcieniem do skóry, aby dać jak najbardziej naturalny efekt. Kobiety, które dopiero zaczynają swoją przygodę z konturowaniem, powinny zaopatrzyć się też w solidny pędzel, za pomocą którego będą nakładać kosmetyk na skórę. Rodzaj modelowania powinnyśmy dobrać indywidualnie do kształtu swojej twarzy. Jeśli chodzi o twarz okrągłą i kwadratową, ważnymi rejonami jest okrągłe czoło i modelowanie na wysokości kości jarzmowej. Dzięki konturowaniu można optycznie wysubtelnić rysy twarzy. Warto samodzielnie popróbować różnych technik i sprawdzić, które metody będą pasować do naszego typu urody.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku