Upływu czasu nie da się zatrzymać. Z wiekiem skóra traci jędrność i zaczyna jej brakować naturalnego blasku. Są jednak sposoby, by skutecznie ukryć zmarszczki i inne oznaki starzenia, a także dodać twarzy świeżości i promienności. Odmładzający makijaż wymaga zastosowania konturowania twarzy i użycia odpowiednich kosmetyków do makijażu. Znając kilka podstawowych zasad tworzenia makijażu dla osoby dojrzałej, można odjąć nim przynajmniej kilka lat!

Konturowanie twarzy - klucz do odmłodzenia

Za najbardziej wyraziste oznaki starzenia się skóry najczęściej uznaje się zmarszczki. Jednak wcale tak nie jest! Im starsza skóra, tym bardziej jednolita wydaje się twarz - rysy stają się mało wyraziste, cera blednie, a usta tracą kolor. Problem ten można łatwo rozwiązać poprzez umiejętne konturowanie twarzy.

Użycie rozświetlacza sprawi, że cera odzyska blask, a kontury twarzy zostaną podkreślone. Jednak, jeśli chodzi o makijaż dla osoby dojrzałej, należy nieco zmodyfikować jego zwykłe zasady. Aby uniknąć podkreślania oznak starzenia, takich jak rozszerzone pory, zmarszczki i przebarwienia, stosuje się tzw. odwrócony strobing. Technika ta polega na zastosowaniu określonej kolejności nakładania kosmetyków do makijażu. Zaczynamy od nałożenia rozświetlacza w miejscach, które wymagają uwypuklenia, np. na policzkach, grzbiecie nosa i zagłębieniu nad górną wargą. Następnie aplikujemy róż, a na sam koniec podkład rozświetlający. Całość należy wykończyć matującym pudrem. Tak wykonany makijaż rozświetlający skutecznie maskuje wszystko, co wymaga ukrycia i dodaje twarzy blasku.

Jakich kosmetyków potrzebujesz do idealnego makijażu?

Makijaż rozświetlający nie może się obyć bez profesjonalnych kosmetyków do konturowania twarzy. Jest to szczególnie ważne w przypadku cery dojrzałej, gdyż słabej jakości kosmetyki mocno podkreślają zmarszczki. Warto więc zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w następujące produkty:

  • płynny rozświetlacz Master Strobing Liquid od Maybelline - dzięki delikatnej, kremowej konsystencji umożliwia subtelne rozświetlenie twarzy w wybranych miejscach lub na całej powierzchni. Cera jest rozpromieniona subtelnym blaskiem i wygląda naturalnie;
  • rozświetlacz w sztyfcie Master Strobing Stick - gruba końcówka w formie sztyftu ułatwia rozprowadzanie kosmetyku i perfekcyjne rozświetlenie policzków, środkowej części czoła, brody, szczytu nosa i łuku Kupidyna. Produkt tworzy bardzo efektowny efekt tafli, co oznacza, że nadaje skórze lekko perłowy, subtelny blask;
  • stick modelujący Master Contour V-shape Duo - umożliwia wykonanie perfekcyjnego strobingu nawet osobom początkującym. Dwa odcienie - ciemne i jasne pozwalają na dowolne korygowanie układu różnych partii twarzy i uwypuklanie strategicznych miejsc. W efekcie, twarz jest wyszczuplona i odmłodzona.

Konturowanie twarzy - przydatne wskazówki

Wykonując strobing, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • bardzo ważne jest delikatne rozcieranie granic między ciemnym a jasnym cieniem, aby uniknąć efektu nadmiernego kontrastu,
  • ciemny odcień sticka lub bronzera powinien być co najwyżej 2-3 odcienie ciemniejszy od naturalnego koloru skóry,
  • róż nie jest koniecznym elementem makijażu rozświetlającego, ale warto go użyć, ponieważ dzięki niemu twarz wygląda weselej i bardziej dziewczęco,
  • miejsca, które szczególnie wymagają rozświetlenia to: grzbiet nosa, kości policzkowe, łuki brwiowe, centralna część czoła i łuk Kupidyna.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

pielęgnacja
przygotowanie ?lubu

Wersja do druku