Wielu projektantów odzieży poszerza swoją działalność na inne sfery „modowe”. Największe marki często mają w ofercie także perfumy i inne kosmetyki. Z pewnością na Twojej półce znajduje się choć jeden flakon, który pochodzi z rąk projektantów, którzy zaczynali od szycia ciuchów czy butów. Co można sądzić o takich perfumach?

Najlepsze marki odzieżowe – najlepsze perfumy?

Dolce&Gabbana, Chanel, Dior, Hugo Boss, French Connection (Fcuk), Versache – to tylko niektóre z wielkich marek odzieżowych, które po jakimś czasie swojej działalności postanowiły również produkować perfumy (a niekiedy i wiele różnych kosmetyków). Renoma, jak wiąże się z popularnością tych domów mody, przekłada się na cały ich asortyment. Niektóre perfumy marek odzieżowych bywają bardziej sławne niż asortyment, z którego marka zasłynęła w pierwszej kolejności. Zazwyczaj to, co oferuje dany projektant czy zespół projektantów, pracujących dla danego przedsiębiorstwa, wyróżnia się doskonałą jakością. Dotyczy to również perfum.

Perfumy i ulubione jeansy – co może je łączyć?

Kolekcje odzieży i perfum tej samej marki są niekiedy mocno ze sobą powiązane. Dzięki temu możesz być pewna, że dane produkty Ci przypasują lub wcale nie warto ich sprawdzać. Takie elementy odzieży i perfumy doskonale się również uzupełniają. Zatem jeśli tylko wiesz, że dana kolekcja marki przypadła Ci do gustu, możesz mieć prawie pewność, że dopasowany do niej zapach, będzie również Ci się podobał. Komplementarne elementy ubioru i image’u mogą ułatwić Ci zachowanie jakiegoś stylu czy nadanie sobie konkretnego charakteru.

Ulubiona marka to ulubione perfumy?

Jeśli z jakiegoś powodu cenisz sobie daną markę odzieżową, perfumy, które oferuje raczej też trafią do Twojej kolekcji prędzej czy później. Zazwyczaj dany dom mody ma swój własny charakter, który może Ci się podobać bądź nie. Myśl przewodnia marki, jej styl i wartości doskonale objawiają się w produktach, jakich dostarcza. Jeśli uwielbiasz markę Tommy Hilfiger, to zapachy jakie proponuje mogą doskonale odpowiedzieć na Twoje potrzeby.

Jeśli kochasz Chanel, Dior i Versace, bez wątpienia sięgasz również po perfumy tych domów mody, ponieważ tak wielkie marki nie mogą się w tej kwestii mylić. Jednak nie każda propozycja od danego projektanta może być dla Ciebie tak samo idealna. Na pewno zaś, jeśli styl marki zupełnie Ci nie odpowiada i nigdy nie wybrałabyś choć jednego akcesorium czy elementu garderoby, możesz spokojnie podarować sobie sprawdzanie jak pachną jej perfumy.

Ubierać się w Chanel, pachnieć jak Beyonce?

Zdarza się także, że dwie na pozór nie pasujące do siebie marki, Ty połączysz w jedno i będziesz prezentować się idealnie! Możesz uwielbiać perfumy Balenciaga, ale buty, które proponuje nie robią na Tobie wrażenia, albo nawet bardzo Ci nie leżą. Nie zawsze ujmą Cię kolekcje Diora, jednak uwielbiasz ubierać się w Poison i pachnieć tą właśnie kompozycją. Na końcu to tylko od Ciebie zależy po jaki produkt sięgasz – nie musisz być wierna jednej marce!
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

odlewki perfum
moda damska

Wersja do druku