Dziś tworząc zapach, marka musi zwracać uwagę również na każdy detal marketingu, PR i reklamy. Udowodniono, że gwiazda dobrana odpowiednio do charakteru perfum może wielokrotnie zwiększyć sprzedaż. Kto najlepiej sprawdza się w tej roli?

J'Adore Dior, Chanel No. 5... To reklamy tych perfum zyskały dotychczas największe zainteresowanie. Sekretem było odpowiednie dobranie ambasadorki... lub ambasadora.

Miss Dior i Natalie Portman

Jedna z najpiękniejszych aktorek wcześniej nie występowała w takich sesjach. Jednak do udziału w reklamie Diora zachęcił ją dopracowany koncept. Reklamy Miss Dior są małymi dziełami sztuki, a Portman błyszczy na ich pierwszym planie. Po skandalu obyczajowym z udziałem jednego z poprzednich dyrektorów kreatywnych aktorka groziła, że zerwie współpracę. Szybko jednak okazało się, że Miss Dior nadal będą reklamowane przez piękność znaną z „Gwiezdnych Wojen”.

Chanel No.5 i Brad Pitt

To jeden z nielicznych przypadków, gdy perfumy dla kobiet reklamuje mężczyzna. Ale jaki! Brad Pitt uważany jest za jednego z najlepszych aktorów. Przy okazji jest obiektem westchnień pań na całym świecie a do niedawna był partnerem boskiej Angeliny Jolie. W prostej i wysmakowanej reklamie perfum przekonywał, że kobieta pachnąca wodą toaletową tej marki jest w stanie go zainteresować. I to wystarczyło, by panie ruszyły do perfumerii.

Chanel Coco Mademoiselle i Keira Knightley

Chanel pojawia się w tym zestawieniu już po raz kolejny co udowadnia, że marka w ostatnich latach nie bała się ryzyka. Powodem była chęć dotarcia do szerszej grupy klientek, również tych młodszych i bardziej nowoczesnych. Udało się to dzięki nowym zapachom i reklamom takim, jak ta z Keirą Knightley. Brytyjska gwiazda to symbol dobrego gustu, luzu i wolności. Taka ma być też współczesna klientka Chanel. Marce udało się odświeżyć wizerunek i sprawić, że kojarzy się już nie tylko z przedwojennymi zapachami i tweedowymi żakietami. Keira Knightley pokazała tymczasem, że mimo luźnego stylu, jaki preferuje na co dzień, może być też kobieca i jest w stanie „sprzedać” dowolny produkt.

J'Adore Dior i Charlize Theron

Dior J'Adore to perfumy w kultowym opakowaniu, których historia to już prawie dwadzieścia lat. Niemal tak samo długo w reklamach zapachu można zobaczyć artystkę znaną m.in. z filmu „Monster”. Posągowa blondynka, utalentowana aktorka i ikona stylu – te trzy określenia dobrze pasują do pochodzącej z RPA Charlize Theron. Skrzące się od złota reklamy zapachy J'Adore Dior od lat mają tą samą bohaterkę, którą podziwiają kobiety na całym świecie. To ewenement, a specjaliści tłumaczą jej popularność m.in. tym, że wcześniej rzadko występowała w reklamach, przez co teraz kojarzy się wyłącznie z klasycznymi perfumami Diora J'Adoire.

La vie est belle Lancome i Julia Roberts

Ona kojarzy się z świetnymi wyborami zawodowymi, nieprzeciętną urodą i naturalnym wdziękiem. One to klasyczny zapach dla kobiet ceniących elegancję. Razem La vie est belle i Julia Roberts tworzą wyjątkowy duet i serię uroczych reklam, które zachęcają do tego, by cieszyć się życiem. Tak samo, jak występująca w nich aktorka obdarzona zniewalającym uśmiechem.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Perfumy Bottega Veneta

Wersja do druku