Piękne i gęste włosy są symbolem witalności, młodości i zdrowia. Wraz z wiekiem, a czasami też na skutek przebytych schorzeń, niektóre osoby nie tylko tracą gęstość czupryny, ale po prostu łysieją. Dla wielu ludzi stanowi to wielki problem i powód do zmartwienia. Warto wiedzieć, że z zaistniałą sytuacją można sobie jednak poradzić, decydując się np. na zabieg przeszczepienia włosów.

Wstępna konsultacja

Zanim dojdzie do zabiegu, konieczna jest konsultacja z lekarzem. Należy opowiedzieć o swoich dolegliwościach oraz wymienić wszystkie leki, które się zażywa. Specjalista oceni, czy nie zachodzą ważne przeciwwskazania. Wykonuje się także specjalistyczne badania, które mogą wskazać na konkretne czynniki powodujące łysienie.

Różne sposoby

Obecnie stosuje się kilka metod przeszczepiania włosów, a lekarz dobiera najbardziej odpowiednią, indywidualnie w stosunku do danego pacjenta. Popularne są STRIP, FUT, FUE oraz najnowocześniejsze BHT i S.A.F.E.R. Więcej na ten temat dowiedzieć się można tutaj. Zabiegi przeszczepienia włosów są korzystne dla pacjenta nie tylko z powodu poprawienia wizerunku. Osoba po operacji czuje się lepiej psychicznie i nabiera pewności siebie.

Przeszczep włosów metodą FUE

Metoda FUE (Follicular Unit Extraction) polega na precyzyjnym pobraniu pojedynczych mieszków włosowych specjalistycznym przyrządem, a następnie przeszczepieniu ich w zaplanowane miejsca. Transplantacja przebiega w znieczuleniu miejscowym. Głównym atutem tego sposobu jest to, że po pobraniu mieszków pozostają jedynie mikroskopijnej wielkości blizny, prawie niedostrzegalne gołym okiem. Warto dodać, że metodą FUE przeszczepia się włosy nie tylko na skórę głowy, ale również np. na brodę, w celu uzupełnienia zarostu. Podczas jednej sesji można pobrać aż do 3000 mieszków włosowych. Zabieg często poszerza się także o mezoterapię osoczem bogatopłytkowym. Przeszczep włosów metodą FUE jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli zastanawiasz się gdzie wybrać się na zabieg, rozważ przeszczep włosów w tourmedica.pl. To znakomity wybór!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku