Domowe porządki już dawno zrobione, a Ty nadal zastanawiasz się co zrobić ze starymi rzeczami? Zobacz jak skutecznie pozbyć się zbędnych przedmiotów.

Domowe porządki mogą skutecznie odświeżyć przestrzeń, a ich efekty przynoszą nam wiele radości i jeszcze więcej satysfakcji. Niestety często po porządnym sprzątaniu pojawia się ogrom zbędnych rzeczy, które przez pewien czas czekają w zawieszeniu tym samym nie pozwalając nam na pełnię radości z osiągniętego efektu. O ile część przedmiotów możemy bez wahania wyrzucić, o tyle są rzeczy, których pozbycie się może przysporzyć nam nieco kłopotów.


Jak pozbyć się zbędnych przedmiotów?

Meble

Większość mebli ma zazwyczaj spore gabaryty, których nie sposób przenieść samemu lub wywieźć samochodem osobowym. Mimo pewnych barier meble możemy oddać za darmo zarówno osobie nieznajomej jak i komuś z rodziny, kto wyrazi chęć przyjęcia mebli. Zadbane meble warto sprzedać, zarówno sprzedaż jak i chęć oddania mebli można wyrazić za pomocą ogłoszenia zamieszczonego na portalach do tego przeznaczonych.

Sprzęty elektroniczne

Nieuszkodzone sprzęty elektroniczne możemy podarować rodzinie lub znajomym. Oczywiście wszystko po uprzednim dowiedzeniu się czy takowe sprzęty są im potrzebne, w przeciwnym razie ktoś mógłby poczuć się urażony lub zakłopotany. Nie zapominajmy również, że nie wszyscy potrafią odmawiać, a przecież nie chodzi o to, aby przerzucać niepotrzebne rzeczy z jednej osoby do drugiej. Pamiętajmy także, że sprawne i zadbane sprzęty elektroniczne możemy sprzedać w lombardzie lub poprzez portal aukcyjny.

Odzież

Niepotrzebną odzież warto podzielić na kilka kategorii: do zostawienia, do sprzedania, do oddania bliskim, do oddania potrzebującym, do wyrzucenia.

Do zostawienia najczęściej nadają się ubrania po dzieciach, które z powodzeniem mogą posłużyć następnym dzieciom. Do sprzedania nadają się zadbane i modne ubrania. Najbliższym i potrzebującym możemy również oddać ubrania, które są w dobrym stanie, ale na pewno nam się już nie sprzedadzą. Do wyrzucenia należy przeznaczyć wszystkie wypłowiałe, zmechacone, przetarte, rozciągnięte i znoszone ubrania, które z pewnością się już nikomu nie przydadzą. Pamiętajmy także, że od czasu do czasu w niektórych miastach organizowane są lokalne akcje wymiany odzieży, na których możemy zyskać nowe perełki jednocześnie pozbywając się niepotrzebnych ubrań.

Książki

Pozbywanie się książek jest bolączką nie tylko zagorzałych moli książkowych. Zapewne wielu z nas ma książki, które bez mrugnięcia okiem możemy wyrzucić (stare podręczniki, przestarzałe kodeksy i nieaktualne mapy oraz przewodniki). Niektóre chętnie przekazujemy najbliższym bez okazji lub jako prezent. Są też takie książki, których szkoda nam się pozbyć. Jednakże warto podarować książkom drugie życie jeszcze na tym zyskując. Zadbane i godne uwagi pozycje książkowe możemy sprzedać na aukcjach internetowych lub w wirtualnych grupach społecznościowych, na których zapewne szybko znajdziemy grono zainteresowanym. Nie zapominajmy także, że dobrym rozwiązaniem okazuje się również skup książek, w którym możemy sprzedać nie tylko nowe książki.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku