Przymrozki i opady śniegu to jedne z wielu zimowych uciążliwości kierowców, którzy codziennie rano odśnieżają pojazd lub odmrażają szyby. Na szczęście istnieją akcesoria, które z pewnością ułatwią przygotowanie samochodu do jazdy w zimowych warunkach.
fotolia.com, 173938403 | Autor: magdal3na

Myśląc o zimie najczęściej nasuwa się nam na myśl tradycyjna skrobaczka, która pozbędzie się zamarzniętej warstwy z szyb. Na szczęście, kierowcy mają możliwość wyposażenia samochodu w dodatkowe akcesoria, które pozwalają na wykonanie tych prac znacznie efektywnej.

Odmrażacz do szyb

Mowa tu o odmrażaczu do szyb oraz preparacie, który radzi sobie z zamrożonymi zamkami i uszczelkami usuwając warstwę lodu szybko i sprawnie, a w dodatku bez zadrapań, które mogłaby wywołać tradycyjna skrobaczka.

Gumowe dywaniki

W zimie utrapieniem kierowcy jest także błoto wnoszone do samochodu. Rozwiązaniem na problemy z mokrymi pozostałościami śnieżnego puchu są dywaniki gumowe, które nie pochłaniają brudu i są zdecydowanie łatwiejsze w pielęgnacji.

Pokrowiec antyszronowy

Dla bezpieczeństwa pojazdu warto również zadbać o karoserię samochodu. Jeśli nie masz garażu lub Twoje auto jest narażone na wielogodzinne stanie na zewnątrz podczas śnieżycy z pewnością niezbędnym elementem okaże się pokrowiec antyszronowy. Wykonany ze specjalnego materiału zimą posłuży jako zabezpieczenie przed śniegiem, a w pozostałe pory roku przez kurzem.

Zimowe opony

Akcesoria dla kierowcy ułatwią przeprawę przez śnieżycę, ale na pewno nie pomogą w zachowaniu bezpieczeństwa. Priorytetem podczas okresu zimowego powinny być więc właściwie dobrane opony. Mimo braku sankcji prawnych dotyczących zmiany opon, każdy kierowca powinien zachować się odpowiedzialnie i wybrać komplet, który pozwoli na zachowanie bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy. Oferty sklepów internetowych dają możliwość zakupu tanich opon najbardziej popularnych marek. Opony zimowe mają zdecydowanie lepszą przyczepność i skracają drogę hamowania w trudnych, zimowych warunkach.

Nie pozwól na to, by zima zaskoczyła Cię i w tym roku. Odkładając sezonowe zakupy na ostatnią chwilę możesz narazić się na kolejki lub brak towaru. Wygodną formą jest więc korzystanie z oferty internetowej, która pozwala na zakup odpowiednich akcesoriów, a nawet porównanie ich parametrów.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

sypialnia

Wersja do druku