Salon to przestrzeń, w której spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Przy dobrej książce, lampce wina, romantycznym wyciskaczu łez, wciągającej grze planszowej – pokój dzienny wzmacnia rodzinne więzi. W związku z tym warto zaaranżować go w ten sposób, aby wszyscy domownicy czuli się w nim bezpiecznie, a przestrzeń była przytulna, acz funkcjonalna. Jak stworzyć rodzinny salon? Podpowiadamy w artykule!

Niezmienność elementów aranżacyjnych - w roli głównej kanapa

Salon, niezależnie od tego, czy szczyci się otwartą przestrzenią, współgra z aneksem kuchennym, jest prostokątny, owalny lub zabudowany – może pochwalić się stałą obecnością kilku towarzyszy. Niezmiennie króluje w nim zestaw wypoczynkowy (kanapa, fotele, szezlong), szafka RTV, krzesła i stół. W wielu mieszkaniach salon pełni również funkcję sypialnianą – rozkładany duży narożnik to aktualnie praktyczny i zarazem najmodniejszy mebel w tej przestrzeni. To właśnie kanapa odgrywa pierwszoplanową rolę w salonie – niezależnie od tego, czy służy tylko do siedzenia, czy też do spania.

Podczas wyboru sofy warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim rodzaj obicia – powinien być odporny na zabrudzenia, wylaną wodę, a co za tym idzie również łatwy do czyszczenia. Biała tapicerka i psotne maluszki? To połączenie nie jest zbyt dobre, więc może lepiej postawić na szarość lub brąz? Innym aspektem jest również kanapa w wydaniu modułowym. Oznacza to, że w przyszłości możesz pokusić się o ewentualne dołączenie kolejnych, spójnych elementów do narożnika. To dobre rozwiązanie także w konfiguracji wymiany części zniszczonej na nową.

Funkcjonalna moc przechowywania

Pierwsza myśl – przechowywanie, czyli pudełka! Hurtownia opakowań Opakowania24.eu dostarczy najlepszej jakości kartony, z których wykreujesz ciekawe rozwiązania, dopasowujące się zarówno do wyobraźni pociech, jak i aranżacji salonu. W nich możesz schować dziecięce zabawki, które są stałymi towarzyszami najmłodszych domowników. To także dobre rozwiązanie do minimalistycznych lub utrzymanych w stylu ekologicznym salonów. Umiłowanie do proekologicznego stylu życia również poprzez zastosowanie tego typu surowca odnawialnego jest pięknym ukłonem w kierunku środowiska naturalnego.

Praktyka czyni mistrza – aranżacyjne triki rodzinnego salonu

Podczas aranżacji salonu, szczególnie gdy przestawiamy meble, dodatki i inne elementy, powinniśmy pamiętać o niedosuwaniu ich do samej ściany. Powodów jest kilka – gdy meble są wręcz przyciśnięte do ściany, powodują, że wnętrze staje się maluczkie i zagracone. Ponadto, elementy dosunięte do ściany sprawiają iż ta brudzi się, a farba zaczyna się kruszyć. Gdy postanowisz zmienić ustawienie mebli, będziesz musiał liczyć się z tym, iż czeka Cię ponowne pomalowanie ścian.

Inaczej przedstawia się sytuacja, w której meble są lekko odsunięte od ściany. Salon okazuje się wtedy miejscem swobodnym, wręcz wolnym. Jeśli pozwala Ci na to przestrzeń, kanapę wysuń na środek pomieszczenia. Dzięki temu trikowi jasno określisz, gdzie znajduje się centrum rodzinnych spotkań.

Podczas wyboru stołu do salonu kieruj się jego funkcjonalnością. Nie powinien być on wielki i ciężki – postaw na model rozkładany, dzięki któremu zachowasz wolną przestrzeń do zabawy dla najmłodszych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Stoły i ławy ogrodowe

Wersja do druku