Zapach jest wizytówką człowieka – nie ma w tym stwierdzeniu przesady. Dlatego też tak ważne jest, aby perfumy dobrać właściwie do osobowości, pory roku czy nawet okazji. Zobacz, czym kierować się, kupując perfumy.

Dobierz perfumy do okazji – zapachy na dzień kontra zapachy na wieczór

Pierwszą rzeczą, którą należy uwzględnić, planując zakup perfum, jest konieczność zróżnicowania zapachów w zależności od sytuacji. Oznacza to, że nie wystarczy jeden flakonik, by zawsze pięknie pachnieć i czuć się pewnie. Zupełnie inne kompozycje bowiem sprawdzą się w pracy, podczas spotkania formalnego czy konferencji, a zupełnie inne wieczorem, na randce czy spotkaniu towarzyskim.

Uwzględnij porę roku

Drugim istotnym czynnikiem, jaki należy wziąć po uwagę, kupując perfumy, jest pora roku. Latem doskonale sprawdzą się orzeźwiające i odświeżające zapachy. Chętnie wybierane są kompozycje cytrusowe, morskie oraz słodkie zapachy kwiatowe. Wraz z pojawieniem się chłodnych dni ustępować zaczynają one jednak nutom orientalnym, korzennym, drzewnym. Zimą wiele z nas lubi otulić się zapachem przypraw, żywic czy kadzideł, aby zapewnić sobie dobry nastrój i uczucie ciepła.

Kieruj się własnym gustem

Podobnie jak w przypadku ubrań, tak i w kwestii perfum należy kierować się własnym gustem. Każdy z nas może odczuwać poszczególne zapachy inaczej. Różne mamy także skojarzenia wywoływane przez nuty zapachowe użyte w perfumach. Dlatego też nie warto iść ślepo za trendami. Lepiej zdać się na własny nos i wybrać zapach, który pozwoli nam czuć się wyjątkowo i atrakcyjnie.

Poczytaj wskazówki specjalistów

Powyższy punkt nie stoi jednak w sprzeczności z kolejną zasadą – korzystaniem ze wskazówek specjalistów. W tym celu nie musimy nawet wychodzić z domu. Dobra internetowa perfumeria dysponuje wyczerpującymi opisami produktów oraz przemyślanymi wyszukiwarkami, ułatwiającymi dobranie zapachu do osoby, okazji, pory roku. Co więcej, często na stronach internetowych perfumerii znajdziemy działy z poradami na temat różnorodnych kompozycji zapachowych i sposobu ich dobierania.

Kupuj w dobrej perfumerii

Zakupy w sieci wiążą się niekiedy z pokusą korzystania z podejrzanie promocyjnych okazji. W przypadku perfum, jeśli chcemy mieć gwarancję, że kupujemy substancję oryginalną i trwałą, dobrze wybrać sklep sprawdzony, mogący pochwalić się pozytywnymi opiniami klientów.

Poznaj zapach perfum na własnej skórze

W przypadku dylematu, jakie perfumy będą do nas pasować, warto pokusić się o wizytę w perfumerii stacjonarnej. Choć przetestowanie wszystkich zapachów nie jest możliwe – co więcej, byłoby bardzo męczące – to można wypróbować na własnej skórze na przykład dwa rodzaje perfum, pomiędzy którymi usiłujemy dokonać wyboru. Kompozycje zapachowe zmieniają się w zależności od osoby – inaczej pachną na skórze różnych ludzi. Swoje nuty rozwijają stopniowo. Dzięki wizycie w perfumerii stacjonarnej będziemy mogli poznać je wszystkie, zanim zdecydujemy się na zakup.

Wybór perfum w bogatej ofercie perfumerii jest ogromny. Warto zapoznać się ze wskazówkami specjalistów i poradami na stronach internetowych zanim wybierzemy właściwy zapach.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii mają flaki gotowane

Wersja do druku