Odchudzanie to niełatwa sprawa. Na szczęście można je sobie znacznie ułatwić.

Pozbądź się pokus
Odchudzanie staje się trudne w momencie, kiedy stale myślimy o jedzeniu, o tym, na co mielibyśmy ochotę. Tym gorzej, jeśli przekąski i kuszące potrawy mamy w zasięgu ręki, w szafce w kuchni czy zachomikowane w szufladzie biurka w pracy. Dlatego też, przystępując do odchudzania koniecznie trzeba pozbyć się pokus. Wiadomo, że jedzenie powinno być przyjemnością, a chrupanie czegoś smacznego, na przykład podczas oglądania filmu czy spotkań ze znajomymi jest bardzo przyjemne. Dlatego też można zamienić słodkości i chipsy na coś bardziej zdrowego. Z korzyścią będzie zjedzenie w umiarkowanej ilości orzeszków, zamiast słodyczy można też jeść owoce - teraz mamy idealny sezon na mandarynki i inne cytrusy. Dobrze w diecie sprawdzą się też nasiona, na przykład dyni czy musli. Jeśli mamy duży apetyt na czekoladę, zjedzmy kostkę, maksymalnie dwie dziennie - gorzkiej. Działa ona dobrze na układ krążenia. W dobrze dopasowanej diecie chodzi też przecież o to, żeby jedzenie nie stało się przykrością, a wręcz katorgą. 

Jedz regularnie
Żeby dieta naprawdę miała sens, trzeba swój organizm przyzwyczaić do nowych zwyczajów żywieniowych. Żeby odżywiać się naprawdę zdrowo, warto przede wszystkim wprowadzić pewną regularność. Jeść mniej, ale częściej, w równych odstępach czasu (oczywiście za wyłączeniem pory nocnej). Dzięki temu nie będziemy się ani przejadali, ani odchodzili od stołu głodni. Warto wiedzieć, że impuls z żołądka do mózgu, który mówi "już nie odczuwam głodu" wędruje 20 minut, dobrze jest więc jeść powoli, nie w pośpiechu, ponieważ właśnie w ten sposób można przesadzić z ilością jedzenia.

Nie chce Ci się gotować? Nie szkodzi!
Z dietą jest jeszcze jeden problem. Zazwyczaj, wymaga ona przygotowywania dań, które są bardziej czasochłonne. Ponadto, bycie na diecie wymaga znacznie większej kulinarnej pomysłowości. Trudniej jest bowiem gotować, mając do dyspozycji ograniczoną liczbę produktów, szczególnie, że z dietetycznego jadłospisu często wyklucza się całe, obszerne grupy produktów - dania na bazie mąki, węglowodany, tłuszcze. Dlatego też, dobrym pomysłem, który zdecydowanie ułatwia proces odchudzania jest powierzenie planowania swoich posiłków w ręce dietetyka. Wymyśli on nam pełen jadłospis, dopasowany do naszej kondycji, do tego ile chcemy schudnąć i jaki jeszcze efekt zdrowotny planujemy osiągnąć. Warto zajrzeć na stronę Przelomwodzywianiu.pl. Dostępna tam oferta to nawet krok dalej jeśli chodzi o porady dietetyka. Można skorzystać z tej opcji i zamówić pełny catering, dopasowany do diety, potrzeb kalorycznych. Są nawet dodatkowe opcje, dzięki którym można znaleźć także opcję wegetariańską, bezglutenową, albo bezlaktozową, dzięki czemu nawet osoby z różnymi nietolerancjami będą mogły podjąć się odchudzania.

Dzięki zdecydowaniu się na opcję - catering, można podczas diety cieszyć się zróżnicowanymi, smacznymi posiłkami. Może się nawet okazać, że nowe zasady żywienia zechcemy wprowadzić na dłużej. 

Żeby zapoznać się z pełną ofertą cateringu dietetycznego, warto wejść na stronę www.przelomwodzywianiu.pl. Sprawdzić można tam rodzaje diet, cennik oraz menu.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii mają mandarynki

Wersja do druku