Masz słabe rzęsy i każdego dnia zauważasz, że kolejne z nich wypadają? Czas poświęcić im więcej uwagi i zapewnić odpowiednią pielęgnację. Sprawdź, czy nie popełniasz jednego z popularnych błędów. Niektóre z pozoru błahe czynności mogą bardzo szkodzić rzęsom.

Większość kobiet nie zastanawia się nad tym, czego potrzebują rzęsy. Najczęściej wychodzimy z założenia, że są jakie są. Nie myślimy o tym, czy prawidłowo dbamy o rzęsy. Warto wiedzieć, że rzęsy to jedne z najdelikatniejszych włosków na naszym ciele, które potrzebują odżywienia, nawilżenia i ochrony. Przed czym powinniśmy je chronić?

Oto rzeczy, które mają zły wpływ na kondycję rzęs:

Przedłużanie rzęs

Niezależnie od metody przedłużanie rzęs to szkodliwy zabieg. Jednorazowo nie zniszczy rzęs, jednak przy regularnym przedłużaniu efekty mogą być opłakane. Dlaczego? Pojedyncze sztuczne rzęsy dokleja się do naturalnych włosków. Im większe kępki np. po osiem sztucznych rzęs na jedną naturalną (metoda objętościowa 8D), tym większe obciążenie dla naszych rzęs. Cebulki mogą się osłabiać, a w efekcie rzęsy częściej wypadają i rosną krótsze.

Brak pielęgnacji

Myślenie, że rzęsom nie potrzeba żadnych składników odżywczych, jest błędne. Warto stale dbać o nawilżenie i dostarczać włoskom niezbędnych witamin, minerałów i aminokwasów. To one wzmacniają te delikatne włoski od samej cebulki po końcówki, dzięki czemu rzęsy stają się mniej podatne na zniszczenia, bardziej elastyczne i piękniejsze. Dobra odżywka do rzęs to niezbędnik każdej kobiety, której zależy na zdrowiu i wyglądzie rzęs. Pielęgnacja jest najważniejsza.

Zalotka do rzęs

Niepozorna zalotka także może niekorzystnie wpływać na kondycję rzęs. Tutaj też obowiązuje zasada – im częściej, tym gorzej. Zbyt często używana zalotka osłabia rzęsy, a przy niewłaściwym jej używaniu łatwiej o uszkodzenia mechaniczne. Rzęsy stają się kruche, łamliwe i mogą wypadać w nadmiarze. Zalotka elektryczna to wcale nie lepsze rozwiązanie niż ta tradycyjna. Ciepło utrwala efekt skrętu, ale podwyższona temperatura nie jest dla włosów niczym dobrym.

Brak demakijażu

Najczęściej popełniany przez kobiety błąd to niedokładny demakijaż. Jeszcze gorzej, jeśli w ogóle o nim zapominamy i chodzimy spać w pełnym makijażu. Nawet drobne zanieczyszczenia mogą osłabiać rzęsy. Zaschnięty tusz nie tylko skleja rzęsy i jest później trudny do usunięcia, ale może powodować podrażnienia. Rzęsy stają się bardziej łamliwe i wyraźnie słabsze.

Niewłaściwe kosmetyki

Delikatne włoski wokół oczu uwielbiają, kiedy dobieramy produkty pielęgnacyjne do ich potrzeb. Nadużywanie wodoodpornych maskar może im szkodzić, podobnie jak stosowanie produktów ze składnikami obciążającymi, wysuszającymi lub podrażniającymi. Z myślą o rzęsach warto wybierać delikatne i naturalne kremy pod oczy, płyny do demakijażu, a także kosmetyki do makijażu. Bardzo ważne jest także pilnowanie dat ważności kosmetyków – przeterminowane szkodzą rzęsom.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku