Makijaż mineralny rządzi się swoimi prawami. Ze względu na proszkową formę kosmetyków wykonanie make-upu nie jest takie proste. Nie oznacza to jednak, że minerały są przeznaczone wyłącznie dla wprawionych kosmetyczek. Wręcz przeciwnie! Wystarczy odpowiednie przygotowanie, by móc cieszyć się wyjątkowym wizerunkiem.


Baza pod makijaż naturalny – dlaczego warto go wybrać?

Kosmetyki mineralne zdecydowanie lepiej pracują na skórze niż te zwykłe. Po pierwsze – mają o wiele lepszy, bo pielęgnacyjny wpływ na cerę. Nie „zapychają” tak bardzo porów jak tradycyjne odpowiedniki. Poza tym makijaż mineralny wygląda o wiele zdrowiej. Z jego pomocą można uzyskać naturalny efekt podkreślenia urody. W przeciwieństwie do kremów makijaż mineralny nie podkreśla rozmaitych niedoskonałości cery, np. wyprysków, przebarwień, suchych skórek, itd. Wadą makijażu mineralnego jest bardziej skomplikowane wykonanie. Należy nabrać pewnej wprawy przy malowaniu. Poziom skomplikowania przekłada się także na czas wykonania makijażu. Mineralny make-up tworzy się nieco dłużej niż zwykły.

Poza tym – o czym koniecznie musisz pamiętać! – kosmetyki do makijażu mineralnego należy wybierać tak, by indywidualnie pasowały do stanu cery. To, że jakiś produkt będzie odpowiedni dla Twojej koleżanki, nie oznacza, że na Twojej cerze zacznie prezentować się równie spektakularnie.

Najlepsza baza pod makijaż

Makijaż mineralny może się udać tylko wówczas, gdy użyjesz odpowiedniej bazy. Pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze – pamiętaj, by nie nakładać zbyt grubej warstwy kosmetyku. Jeśli zastosujesz zbyt dużo tłustej bazy, spodziewaj się, że makijaż po prostu spłynie. Kosmetyki kolorowe będą „wędrować” po twarzy. Ponadto, podkład może się zwarzyć.

Nie zapominaj, że produkt nie może obciążać skóry. Musi dobrze współpracować z cerą. Nie możesz czuć, że baza w dziwny sposób „napina” Twoją skórę. W żadnym wypadku nie używaj także produktów, które podrażniają cerę! Nie myśl, że Twoja buzia przyzwyczai się do kosmetyku i przestanie się dziwnie czerwienić lub swędzieć.

Baza pod makijaż dla cery suchej

Panie, które mają suchą cerę zwykle nie mają na co narzekać w przypadku makijażu mineralnego. Wybór odpowiednich kosmetyków jest bowiem naprawdę szeroki. Zarówno na półkach drogeryjnych, jak i w aptece można trafić na naprawdę godne polecenia produkty. Pamiętaj jednak, żeby eksperymentować. Każda cera jest inna. Poza tym skóra jest kapryśna i może w pewnym momencie odrzucić produkt, który przez dłuższy czas świetnie współgrał z potrzebami cery.

Jeśli masz suchą skórę, pamiętaj, by nawilżyć cerę przed położeniem makijażu. Matowienie i utrwalanie zostawiaj zawsze na koniec!

Baza pod makijaż dla cery tłustej

Kobiety, które mają tłustą cerę bardzo często narzekają na warzenie się bazy pod minerały. Zazwyczaj można jednak poradzić sobie z tym poprzez nałożenie podkładu mineralnego na mokro. U większości Pań taki sposób doskonale się sprawdza. Innym skutecznym trickiem jest stosowanie pudrów. Wypróbuj dwie metody. Pierwsza to nakładanie pudru bezpośrednio na krem – jednak w bardzo niewielkiej ilości! Druga to zastosowanie minerałów na krem i oprószenie pudrem całego makijażu, w ramach jego wykończenia.

Możesz też spróbować zastąpić krem specjalnymi olejkami lub kwasem hialuronowym.

Baza pod makijaż dla cery bardzo tłustej

Jeśli Twoja cera jest bardzo, bardzo tłusta, wówczas lepiej zainwestować w specjalne kosmetyki zwężające pory. Tego typu produkty sprawiają, że makijaż będzie się lepiej trzymał. Poza tym make-up nie będzie podkreślał nierówności cery. Kobietom mającym bardzo tłustą skórę zaleca się przede wszystkim kosmetyki żelowe – świetnie się sprawdzają głównie ze względu na zawartość glikolu propylenowego w składzie. Oczywiście po zastosowaniu tego rodzaju bazy warto posiłkować się metodami opisanymi powyżej. Dobrze jest wykończyć makijaż pudrem lub zmatowić nim samą bazę.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku