Funkcja użytkowa zegarka ma dziś coraz mniejsze znaczenie. Przyzwyczailiśmy się do sprawdzania godziny na telefonie, sama pozycja zegarka też została trochę zdegradowana. Dawniej tradycją było przekazywanie zegarka przez dziadka dla wnuka - dziś wnuk sam może sobie kupić zegarek nawet za kilka złotych.

Jednak nadal zegarki - a szczególnie modele damskie - pełnią rolę biżuterii lub ogólnie ozdoby. Przyjrzyjmy się zatem, gdzie można kupić tanie zegarki i jakie modele cieszą się największą popularnością.

Po oszczędność do Chin

Na najniższe ceny możemy liczyć zamawiając zegarki bezpośrednio od producenta. Szczęśliwie nie oznacza to, że musimy podpisywać dodatkowe umowy albo zamawiać towar w cenach hurtowych. Wielu producentów oferuje swoje zegarki bezpośrednio na chińskich portalach sprzedażowych - takich jak choćby popularny Aliexpress. Jednak niska cena nie jest jedynym czynnikiem, dla którego możemy polecić takie zakupy. Dużo ważniejszy jest szeroki wybór - większość z oferowanych tam modeli nie jest nigdy sprowadzanych do Polski, mamy zatem szansę wybrać unikalny model, którego zapewne nie będzie nosił nikt poza nami.

Co wybrać?

To już zależy od indywidualnego gustu - możemy natomiast zwrócić uwagę na kilka ciekawych modeli.

  1. BGG Creative - na początek coś dla ludzi kreatywnych i oryginalnych. Mimo użycia konserwatywnej czerni, zegarek ten zdecydowanie przyciąga uwagę i intryguje ze względu na zastosowane odwrotne podejście do kwestii tarczy i wskazówek. Tutaj to tarcza jest mała i znajduje się w środku, a wskazówki znajdują się poza tarczą. Mimo że brzmi skomplikowania - to nie sprawia żadnego problemu z odczytaniem godziny.
  2. Duoya Bracelet. Jeśli mamy czasem problem z takim dopasowaniem bransoletki by można ją było nosić jednocześnie z zegarkiem - to właśnie znaleźliśmy rozwiązanie. Zamiast zwykłej bransolety zegarkowej zastosowano tu bowiem bardzo ciekawy i rozbudowany wzór - warto zobaczyć.
  3. Classy Stainless Steel. Wiele osób niezbyt lubi odczytywać czas ze wskazówek zegarka. To właśnie do nich skierowany jest ten model. Przypomina trochę zegarki cyfrowe, jakie kiedyś dawano na komunię, ale przez zastosowanie złotej barwy i niezbyt dużego rozmiaru - jest bardzo kobiecy.
  4. SunWard Wanderlust. Gdy czujemy, że podróże to nasz żywioł, to nie musimy już dłużej szukać zegarka. Mapa świata na tarczy oraz samolot pełniący rolę sekundnika to świetny wybór dla obieżyświatów.
  5. Simple Gold Lux LP104. Duże zegarki są modne, jednak nie na każdej ręce wyglądają równie dobrze. Warto więc spojrzeć również na ten model - pozwoli nam poznać aktualną godzinę, a przy tym jest niewiele szerszy od zwykłej bransoletki.

Niezależnie od tego, na który zegarek się zdecydujemy, ogromnym potencjałem jest tu ich niska cena. Dzięki niej nie musimy się ograniczać do jednego modelu - zamówmy kilka i zmieniajmy je w zależności od nastroju.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku