Catering dietetyczny, zwany także dietą pudełkową jest usługą stosunkowo nową, ale coraz bardziej popularną. Swoją popularność zawdzięcza między innymi gwiazdom, które chętnie wybierają dietę pudełkową jako sposób na zdrowe odżywianie bez konieczności czasochłonnego przygotowywania posiłków.

Czym jest catering dietetyczny?

Catering sam w sobie nie jest usługą nową, ponieważ już od dawna istnieje możliwość zamówienia potraw z dostawą na różnego rodzaju uroczystości czy spotkania biznesowe. Catering dietetyczny wyróżnia jednak to, że zamawiamy posiłki na cały dzień, dzięki czemu nie musimy się martwić o przygotowywanie dań. Codziennie wczesnym rankiem kurier dostarcza nam posiłki na cały dzień - wystarczy odpakować je z pudełek i zjeść ze smakiem.

Wiele możliwości

Usługa cateringu dietetycznego daje możliwość skorzystania z jadłospisu dopasowanego do naszych potrzeb i oczekiwań. Jeżeli wolimy dietę wegetariańską, to możemy być pewni, że w cateringu dietetycznym Dietykieta nie otrzymamy dań zawierających mięso. Osoby z nietolerancją glutenu czy laktozy, także mogą spać spokojnie, gdyż istnieje możliwość zamówienia diety, która nie będzie ich zawierać. W przypadku naszych wątpliwości co do tego, czy nasza dieta będzie dla nas odpowiednia, zawsze możemy skontaktować się z dietetykiem klinicznym, który po analizie naszych potrzeb doradzi nam najlepsze rozwiązanie.

Dla kogo catering dietetyczny?

Nieprawdą jest, że na korzystanie z cateringu dietetycznego decydują się tylko gwiazdy, celebryci czy osoby bogate. Jeżeli spojrzeć na rosnące ceny zdrowej żywności, a także brak czasu,  z którym ciągle walczymy, to może się okazać, że catering dietetyczny jest dobrym rozwiązaniem także dla osób, które wiele godzin pracują i nie mają czasu, by przygotować dla siebie zdrowe i smaczne posiłki. Osoby te najczęściej kupują fast foody na mieście lub żywią się wysokoprzetworzonymi produktami, które można szybko przygotować. Wbrew pozorom taki sposób odżywiania do najtańszych nie należy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku