Zima zbliża się nieubłaganie. Niestety, co roku jest ona coraz uboższa w śnieg, a coraz bogatsza w błoto i zmarzlinę. Nie jest to piękna biała zima, kiedy wszystko pokryte jest puchem, a święta są białe i klimatyczne. Jeszcze kilka lat temu, można było liczyć na piękno zimy. Teraz śnieg jest bardzo rzadko, a na święta nie ma go praktycznie wcale. Dlatego, aby przeżyć prawdziwą zimę, wiele ludzi na ten okres wyjeżdża w góry. Jest to świetny pomysł, szczególnie dla tych, którzy uwielbiają jeździć na nartach.
A co z tymi, którzy kochają słońce i upały, a jazdę na nartach nie koniecznie? Wtedy zostaje opcja wyjazdu do ciepłych krajów. Jest to jednak często bardzo drogi wydatek. Dla tych którzy zarabiają w euro lub dolarach, nie będzie to duża różnica. Jednak zarobi w złotówkach, w przypadku takiej wyprawy, wydają się śmiesznie małe. Trzeba bowiem brać pod uwagę, że aby mieć 1 euro, trzeba wydać około 4 złotych. Czyli kwotę, którą mamy przeznaczona na wyjazd, dzielimy na 4. Zostaje niewiele, prawda? Dlatego najlepszym wyjściem jest poszukiwanie kraju pięknego i tropikalnego, ale przy okazji taniego. Brzmi niemożliwie? A jednak….

Tajlandia
Kraj ten staje się coraz bardziej popularny wśród naszych rodaków. Większość jednak nadal, kojarzy go z jakąś dziurą kojarząca się z chinami o zanieczyszczonym powietrzu. Nic bardziej mylnego! Oczywiście, zdarzają się rejony, gdzie są miasta i nie prezentują się ona zachwycająco. Turyści jednak nie zmierzają w stronę lądu, ale w kierunku oceanu. Tereny są tam zachwycające, a potężne skały porośnięte roślinnością, rozproszone po oceanie, zapierają dech w ustach. Waluta jest tutaj bardzo sprzyjająca, gdyż 10 Batów, to około 1 złotych.

Gwatemala
O tym kraju w ofertach podróży słyszy się raczej rzadko. Bardzo szkoda, ponieważ jest szalenie ciekawym i pięknym miejscem. Główną atrakcją Ameryki łacińskiej jest miast Tikal. Jest to dawna stolica państwa Majów. Widok jest zniewalający i zachwyci szczególnie tych, którzy uwielbiają zwiedzanie. Gwatemala sąsiaduje z Meksykiem, ale jest ona o wiele od niego tańsza.

Co z samochodem?
Wiadomo, że takie podróże wiążą się z lotami samolotem. Można oczywiście dostać się trochę statkiem, trochę droga lądową, ale biorąc pod uwagę, że są to kraje po drugiej stronie kuli ziemskiej, nikt nie ma tak długiego urlopu. Jednak na lotnisko, trzeba jakoś dojechać, a autobusem nie jest to zbyt przyjemne. Do wyboru masz dwa największe lotniska w Polsce w Warszawie lub Krakowie. Mieszkając w Polsce południowej, lepiej sprawdzi się Kraków. Nie musisz się obawiać o swój samochód, jeśli zostawisz go na strzeżonym parkingu koło lotniska. Więcej informacji na ten temat warto poszukać na takich stronach jak np. https://orangeparking.pl

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku