Skóra jest materiałem bardzo szlachetnym, naturalnym, a co za tym idzie wygodnym i przyjemnym w użytkowaniu. Jak zadbać o jej naturalny kolor, trwałość oraz wieloletnią wytrzymałość?

Skóra jest materiałem bardzo szlachetnym, naturalnym, a co za tym idzie wygodnym i przyjemnym w użytkowaniu. Jednak w przeciwieństwie do swoich sztucznych odpowiedników wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Zadbana kurtka skórzana, buty czy podręczna torba w odpowiedni sposób zaimpregnowane mogą służyć z powodzeniem przez wiele sezonów. Poniżej przedstawiamy najprostsze oraz najwygodniejsze sposoby na zabezpieczenie Waszych ulubionych, skórzanych dodatków. Wszystkie akcesoria możecie nabyć w internetowym sklepie gentle-man.pl.

 

Fot. Pasty do butów (https://gentle-man.pl/73-pasta-do-butow-skorzanych)

 

Skóra licowa

Każdy z nas z pewnością w swojej garderobie posiada coś ze skóry licowej. Najczęściej będą to portfele, torby na ramię, torby na laptopa czy aktówki. Tak specyficzny rodzaj skóry naturalnej wymaga co jakiś czas jego zakonserwowania i odświeżenia. Skórzanej teczce, czy portfelowi, używanemu codziennie raz na jakiś czas przyda się także porządne czyszczenie. W tym temacie z pomocą spieszy sklep internetowy gentle-man.pl, posiadający w swej ofercie specjalne preparaty do naturalnej skóry licowej.

Genialnie sprawdzi się tutaj specjalne mydło do czyszczenia skór Avel, które nie tylko odświeża ulubioną część skórzanej galanterii ale i konserwuje, ponieważ w swym składzie zawiera odpowiednie substancje nawilżające. Mydło do skóry Avel otwiera pory, dzięki czemu może usunąć nawet najtrwalszy brud. Innym godnym polecenia preparatem do skóry licowej, który możecie znaleźć na stronie gentle-man.pl jest płyn czyszczący Saphir, przeznaczony do gładkich skór licowych. Jego działanie opiera się na zmywaniu starych warstw impregnatów, dzięki czemu nasza ulubiona torba skórzana czy portfel może nabrać nowego sznytu.

Renomat Saphir jest doskonałą bazą do użycia specjalnego balsamu do pielęgnacji skóry licowej, np. Pommadier Saphir, który również można nabyć za pośrednictwem sklepu gentle-man.pl. Ten odżywczy krem zawiera w swym składzie wosk pszczeli, a dzięki zastosowaniu w nim mocnego pigmentu kolorystycznego swoją ulubioną kurtkę skórzaną czy buty jesteśmy w stanie odnowić tak, by na ich powierzchni nie zostało żadne zadrapanie czy rysa.

 

 

Fot. Produkty z https://gentle-man.pl/118-pielegnacja-i-impregnacja-butow-skorzanych

 

Skóra zamszowa/nubukowa

To równie piękny i często wybierany przez klientów rodzaj skóry, który ze względu na swą delikatność i specyficzną powierzchnię wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Gentle-man.pl spieszy Wam z pomocą. W swej ofercie sklep posiada szereg preparatów i akcesoriów przeznaczonych specjalnie do skóry zamszowej. Najbardziej przydatnym środkiem będzie tutaj płyn do czyszczenia nubuku i zamszu Tarrago.

Jest on bezbarwny, stosować można go więc do każdego koloru skóry, a jego unikalna formuła czyści ulubione obuwie czy skórzaną kurtkę w taki sposób, że nie zmienia struktury skóry. Kolejną rzeczą, który każdy posiadacz obuwia zamszowego powinien posiadać jest impregnat do skóry zamszowej. Sklep gentle-man.pl z myślą o swoich klientach przygotował specjalny zestaw, w skład którego wchodzą płyn do czyszczenia nubuku i zamszu Tarrago, impregnat- nano protector, chroniący skórę przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz specjalną szczotkę, która ułatwi nam nakładanie preparatów.

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na nano protector, który jest jednym z najbardziej innowacyjnych produktów do konserwacji skór w sklepie internetowym gentle-man.pl. Nadaje się on do każdego rodzaju skóry, tworząc specjalną powłoczkę, chroniącą galanterię skórzaną przed wpływem czynników zewnętrznych. Nano protector jest przy tym odporny na działanie promieni UV oraz nie utrudnia przepływu powietrza do skóry.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma śledź w oleju

Wersja do druku