Przestronny pokój kąpielowy z wanną postawioną pośrodku to marzenie niejednego sympatyka oryginalnych wnętrz. Niestety małe mieszkania bardzo często mają niewielkie łazienki, w których z reguły stawia się na praktyczne rozwiązania. W związku z ogromnym zainteresowaniem wannami wolnostojącymi, producenci coraz częściej produkują modele, dla których mały metraż nie stanowi  przeszkody. Brak tego typu ograniczeń stwarza więc sposobność do zaaranżowania przestrzeni w sposób zgodny z indywidualnymi potrzebami.
materiał: elazienki.pl

Wanna wolnostojąca czy w zabudowie? To pytanie, które jest fundamentalne w kwestii dalszych działań w urządzaniu łazienki. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników. Tak naprawdę jednak, wybór konkretnej wanny zależy od własnych preferencji. Zarówno wanna wolnostojąca, jak i ta w zabudowie będą prezentować się dobrze, jeśli zadbamy o każdy detal.

Wanna wolnostojąca - gwiazda w dużej łazience

Wanna wolnostojąca, zdecydowanie lepiej będzie się prezentować w większej łazience, z kolei wanna w zabudowie ma ogromny potencjał aranżacyjny. W ofercie wielu producentów znajdziemy wanny o różnych kształtach i możliwościach zabudowy, które są nie tylko użyteczne, ale również ozdobne, prostokątne, owalne, symetryczne, z możliwością montażu na równi z płytkami i wiele innych.

Wanny wolnostojące pozostają ozdobą samą w sobie, ponieważ od razu zwracają naszą uwagę. Wykonuje się je z trwałych materiałów z oryginalnymi i stylizowanymi nóżkami. Na rynku dostępne są również modele stawiane bezpośrednio na posadzce. Kształty tego typu wanien są mniej zróżnicowane niż w przypadku wanien do zabudowy. Wanna wolnostojąca powinna być idealnie skomponowana z wnętrzem, tak by nie odstawała od jego stylistyki.

Postaw na trwałość i oryginalność

Tradycyjne wanny o popularnym kształcie i rozmiarze są dostępne w każdym sklepie branżowym w bardzo atrakcyjnych cenach, co nie oznacza, że pozostałe przewyższają przeciętny budżet. Dzięki różnorodności i dostępności, wanny nie stanowią kosztownego zakupu, aczkolwiek ich wartość jest uzależniona od materiału, z którego zostały wykonane.

Z pewnością wanny akrylowe są najtańszym wyborem, w szczególności te, które są przeznaczone do zabudowy. Wanny z marmuru lub innych materiałów naturalnych są znacznie droższe. Z punktu widzenia specjalistów nie warto oszczędzać na rozwiązaniach, które mają służyć nam przez kilka lat. W znalezieniu idealnej i taniej wanny pomoże nam internet, który zestawi interesujące nas oferty, a dzięki filtrom ograniczy wybór tylko do interesujących modeli.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku