Komfortowy materac w bardzo dużym stopniu wpływa na jakość naszego wypoczynku. Zapewnia relaks i nieprzerwany niczym sen, czyli dokładnie to, czego nam potrzeba po dniu pełnym przeżyć. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materaców, różniących się poziomem twardości, elastyczności i oczywiście ceną. Na który z nich warto się zdecydować?

Rodzaje i charakterystyka materaców

W sklepach stacjonarnych i internetowych można spotkać się z całą gamą modeli dopasowanych do dwuosobowych łóżek. Przyjrzymy się najczęściej spotykanym rodzajom materaców.

Materace kieszeniowe (bonelowe)

Ich konstrukcja opiera się na sprężynach, z których każda jest ukryta w materiałowym woreczku. Szczególnie dobrze dla dwojga sprawdzają się materace kieszeniowe – z racji tego, że ich powierzchnia składa się z punktów, z których każdy oddzielnie podpiera ciało i amortyzuje je w czasie snu. Dzięki temu, nocne wiercenie się i przekręcanie drugiej osoby nie wpływa na nasz komfort wypoczynku. Materace kieszeniowe dostosowują się do każdej pozycji, jakie osoby śpiące przybierają w czasie wypoczynku.

Materace lateksowe – wykonane z naturalnych surowców

Tego rodzaju materace cechuje duża elastyczność i odporność na zniekształcenia – materac po prostu dopasowuje się do kształtu ciała, a potem powraca do swojego naturalnego położenia. Nowoczesne materace lateksowe wykonuje się z ekologicznego i przyjaznego dla zdrowia mleczka kauczukowego. Ogromną zaletą tego rodzaju materaca jest przepuszczalność powietrza, co zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów.

Szeroki wybór materaców w Warszawie, a także fachową pomoc w wyborze najodpowiedniejszego modelu znajdziesz w sklepie dreamsdesign.pl/oferta/materace.

Materace termoelastyczne – dla optymalnej temperatury

Ten typ materaca wykonany jest z pianki wysokoelastycznej. Do jego zalety należy wysoki poziom wentylacji, zapewniający optymalną temperaturę podczas snu i zapobiegający nadmiernemu poceniu się. Wśród innych materaców wyróżnia go wysoki poziom przepuszczalności powietrza.

Materace wysokoelastyczne

Jak sama nazwa wskazuje, są produktami wykonanymi z elastycznej pianki. Duże znaczenie ma również doskonałe dopasowanie do ciała osoby śpiącej i jej ciężaru. Pianka to wysokiej jakości produkt, który pozytywnie wpływa na kręgosłup i mięśnie wypoczywającego. Materac wysokoplastyczny zdecydowanie sprawdzi się w sypialni dla dwojga, umożliwiając spokojny sen.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku