Walka ze zbędnym owłosieniem, w przypadku kobiet, nie należy do ulubionych zabiegów pielęgnacyjnych. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się depilacja laserowa. To godne uwagi rozwiązanie, zwłaszcza dla kobiet ceniących wygodę, skuteczność i trwałe efekty tego typu zabiegów. Interesujesz się depilacją laserową? Chcesz poddać się pierwszemu zabiegowi? Koniecznie przeczytaj, co warto wiedzieć przed wizytą w gabinecie. Przygotuj swoją skórę profesjonalnie i ciesz się równie profesjonalnymi efektami na długo!


Weź pod uwagę przeciwwskazania

Warto już na początku wiedzieć, iż zabieg depilacji laserowej niestety nie jest dla każdego. Do najczęstszych wykluczeń należy m.in.: ciąża, zażywanie leków i ziół światłouczulających, zmiany wirusowe w obrębie depilowanych miejsc, opryszczka czy wszelkiego rodzaju nowotwory. Zanim zapiszesz się więc na zabieg tego typu, przeczytaj o przeciwwskazaniach. Nie podejmuj pochopnych decyzji, które mogą źle wpłynąć na Twojej zdrowie.

Przygotuj odpowiednio skórę

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem jest odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Zanim udasz się do gabinetu kosmetycznego, zadbaj o własne ciało i stosuj się do poszczególnych wskazówek. Tylko wtedy zabieg będzie skuteczny, przyjemny i bezpieczny dla Twojego zdrowia.

Najważniejszymi etapami przygotowania skóry jest m.in:

  • ogolenie owłosienia w miejscach, które będą podawane działaniu lasera
  • odstawienie niektórych leków
  • umycie skóry i nie stosowanie na niej żadnych kosmetyków

Warto wiedzieć również, że z powodu braku melaniny, zabieg ten nie działa na włosy w kolorze siwym, rudym oraz blond. W przypadku wątpliwości, co do koloru włosów, zawsze możesz upewnić się w gabinecie i skorzystać jednocześnie z fachowej porady.

Pamiętaj o pozabiegowych zaleceniach

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem, są pozabiegowe zalecenia związane z pozyskaniem pożądanych efektów. Będąc po zabiegu depilacji laserowej na dwa tygodnie musisz zrezygnować z opalania się. Pamiętaj, aby stosować kosmetyki z filtrem UVA i UVB, co zniweluje działanie promieni słonecznych. Co więcej, pielęgnacja skóry musi być oparta na łagodnych środkach higienicznych, które nie podrażnią dodatkowo skóry poddanej laserowi. Kolejny zabieg można wykonać dopiero po okresie 8 - 12 tygodni.

Jeśli szukasz niezawodnej metody depilacji, zabiegi z użyciem lasera są właśnie dla Ciebie. Przed umówieniem się do specjalisty weź jednak pod uwagę wszelkie przeciwwskazania, odpowiednie przygotowanie skóry oraz pozabiegowe zalecenia. Tylko w ten sposób uzyskasz pożądane efekty i idealnie gładkie ciało na długo!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku