Lato minęło i przyszedł czas na kolorową, chłodną jesień. Czas przygotować się na kaprysy pogody i liczyć ze zmiennymi warunkami na dworze. To idealny czas, aby zaopatrzyć swoje dziecko w ciepłe kurtki, które ochronią przed zimnem.

Kolorowa jesień na dobre u nas zawitała, a poza domem mamy do czynienia z coraz niższymi temperaturami. To także czas, kiedy wszyscy narażeni jesteśmy na choroby, zwłaszcza dzieci. Aby temu zapobiec warto zadbać o odpowiednie dobranie jesiennej garderoby. Kurtki dla dziewczynek w tym sezonie są różnorodne, ciepłe i stylowe.

Stylowa bomberka

Kurtka bomber z początku była podstawowym wyposażeniem stroju militarnego pilotów. Obecnie to jeden z częściej wybieranych modeli kurtek. W tym sezonie mamy do czynienia zarówno z wydłużonymi bomberkami po kolana, jak i tymi standardowymi modelami. Modne kolory tej jesieni to czerwień, energetyczna żółcień i zielenie. Warto również przyjrzeć się połączeniu wzorów i stylu militarnego, który kolejny raz rozgościł się wśród jesiennych trendów.

Płaszcze

Również w tym wypadku mamy do czynienia z różnorodnością kolorów i wzorów, które decydują o stylu. Do wyboru mamy płaszcze z wełny po kolana dla młodej damy lub sportowe pikowane płaszcze z kapturem. Motywami przewodnimi są wzory kwieciste lub drapieżne cętki. Ciekawym rozwiązaniem wśród płaszczyków są modele z rozkloszowanym dołem. W efekcie płaszczyk wygląda jak elegancka sukienka.

Jak wybrać odpowiednią kurtkę?

Zanim jednak damy się ponieść jesiennym trendom, trzeba się zastanowić, jaka kurtka będzie najlepszym rozwiązaniem dla dziecka? Czy kurtka będzie wykorzystywana całą jesień? A może szukamy kurtki tylko na okres przejściowy? Każda kurtka powinna dostarczać ciepło, aby zapobiec przeziębieniu. Ostatnim kryterium będzie wybór stylu. Czy nasze dziecko lubi styl bardziej sportowy, a może czuje się lepiej w modelach z nutką elegancji? W tym sezonie warto zwrócić uwagę na najmodniejsze kolory: miodowy żółty, czerwień, burgund, granat oraz zieleń.

Wybór odpowiedniej kurtki dla dziecka nie jest aż taki prosty, ale mając rozeznanie w modzie powinno być łatwiej. Najważniejsze, aby kurtka spełniała swoją podstawową funkcję i chroniła przed chłodną, jesienną pogodą.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku