Kawa to napój, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania. Tak zaczynamy dzień, raczymy się jej pysznym aromatem w przerwie od pracy, a także po przyjściu do domu. Jedna osoba pije więcej kawy, druga mniej, ale każdy to przyzna, że bardzo ważne jest komfortowe przyrządzanie tego czarnego napoju, a w tym sensie ekspresy do kawy ciśnieniowe są tu najlepszym wyborem. 


Łatwa dostępność

W przeszłości przyrządzenie pysznej kawy nie było takie łatwe, więc jak mieliśmy na to ochotę, musieliśmy wybrać się do kawiarni. Ile takich wizyt mogliśmy sobie zaplanować w miesiącu? Zależy, ale na pewno nie zawsze, jak mieliśmy ochotę na ten pyszny napój, mogliśmy sobie na to pozwolić. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, bo ekspresy ciśnieniowe do kawy są łatwo dostępne, więc każdy kawosz może sobie na nie pozwolić.

Same zalety

Nowoczesne ekspresy ciśnieniowe są w pełni zautomatyzowane, każdy poradzi sobie z ich obsługą. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni guzik na programatorze, by cieszyć się z aromatu i smaku pysznej kawy. Za cały proces przygotowania kawy odpowiada ekspres. Co ciekawe, zauważono, że kawa z ekspresu jest smaczniejsza i bardziej aromatyczna niż ta przyrządzona innym sposobem. Ma też walory zdrowotne, bo w czasie parzenia nie traci cennych przeciwutleniaczy.

Dlaczego kawa z ekspresu jest tak dobra?

To głównie przez to, że woda, z której jest przygotowana, zostaje poddana wysokiemu ciśnieniu (nawet do 15 barów), a to powoduje, że zachowane zostają wszelkie walory aromatyczne i smakowe. Zwykły ekspres nie ma tych możliwości, bo w nim po prostu zalewa się zmieloną kawę wrzącą wodą, a następnie przepuszcza przez filtr. Różnica w jakości jest bardzo zauważalna, to właściwie inna kawa.

Jednocześnie nowoczesny sprzęt, jak ten ekspres w ofercie sklepu aMAG.pl wyposażony jest w dodatkowe przydatne akcesoria, jak młynek do mielenia kawy, podgrzewacz czy spieniacz mleka. Tym sposobem przygotujemy każdy rodzaj kawy, kiedy tylko mamy na to ochotę. Mogą to być latte, latte macchiato, ale też cappuccino czy gorąca czekolada.

Nie ma co oszczędzać na ekspresie i zastanawiać się, jaki będzie lepszy - ciśnieniowy czy przelewowy, bo odpowiedź jest oczywista. Jeśli chcemy pić pyszną kawę każdego dnia, warto wybrać sprzęt jakościowy, który ma takie cechy, jak te opisywane wyżej. Dzięki temu mamy zagwarantowaną pyszną kawę, która ma wspaniały aromat, a poza tym ma walory zdrowotne. Dla prawdziwych kawoszy to rzecz niezbędna, by mieć w domu taki doskonały, gotowy do przygotowania różnych rodzajów kawy, ekspres ciśnieniowy.

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma czekolada mlecznka
Ile kalorii ma kawa cappuccino

Wersja do druku