Medycyna estetyczna ewoluuje w bardzo dynamicznym tempie. Owocem tego procesu są innowacyjne zabiegi, za pomocą których możemy aktualnie poprawić niemal każdy, zarówno drobny, jak i znaczący, mankament urody. Jednym z najnowszych osiągnięć tej gałęzi medycyny jest technologia plazmowa dająca możliwość bezinwazyjnej korekty opadających powiek.

Starsza i nowsza metoda korekty powiek

Nadmiar skóry w okolicach górnej i dolnej powieki, dający nieestetyczny, postarzający efekt wciąż przymkniętych oczu, to częsta przypadłość pojawiająca się w wieku dojrzałym. Do niedawna wiodącą metodą jej zażegnywania było chirurgiczne wycięcie zbędnej tkanki, a następnie naciągnięcie i zszycie skóry. Dla wielu osób konieczność użycia skalpela to jednak okoliczność dyskwalifikująca. Doskonałą alternatywą jest w tym wypadku nowa metoda korekcji powiek bazująca na technologii plazmowej. Zabieg jest szybki, efektywny, a co najważniejsze, nieinwazyjny.

Na czym polega plazmowa korekta powiek?

Opadające powieki i zmarszczki w okolicach oczu, będące efektem utraty elastyczności skóry i jej rozciągania, to mankament, który da się dziś łatwo zlikwidować, decydując się na zabieg z użyciem plazmy. Wykonywany jest on w znieczuleniu miejscowym, przez lekarza wykwalifikowanego w dziedzinie medycyny estetycznej. Zabieg odbywa się przy użyciu specjalnego urządzenia emitującego zjonizowany gaz (plazmę). Podczas kontaktu ze skórą wiązka plazmy powoduje obkurczanie się tkanek, co w efekcie przekłada się na wygładzenie skóry i znaczną poprawę jej napięcia. Zabieg plazmowej korekty powiek pozwala pozbyć się zbędnej skóry bez cięć oraz ryzyka powikłań, co niewątpliwie stanowi kluczową zaletę tej metody.

Gdzie można wykonać zabieg?

Choć technologia plazmowa to novum w medycynie estetycznej, stosowana jest już ona w bardzo wielu klinikach. Niemal w każdym dużym mieście w Polsce można dziś wykonać zabieg plazma korekta powiek. Łódź, Warszawa, Katowice, Trójmiasto, Kielce – to tylko kilka lokalizacji, w których można znaleźć placówki oferujące zabiegi plazmą. Na mapie kraju jest ich oczywiście znacznie więcej. By zrobić sobie plazmową korektę powiek, na pewno nie trzeba przemierzać setek kilometrów, wystarczy poszukać w najbliższym obok miejsca zamieszkania dużym mieście.

Ile kosztuje plazmowa korekta powiek?

Koszty, z jakimi trzeba się liczyć, decydując się na poprawę kształtu powiek techniką plazmową, nie są niskie, ale też nie należą do bardzo wygórowanych. Praktycznie w całej Polsce ceny są na podobnym pułapie. Plazma korekta powiek Łódź – ceny w tym mieście oscylują w granicach 750-1200 zł. Podobne kwoty wydamy w Krakowie, Warszawie, Szczecinie i innych miastach. Uwaga, podane sumy dotyczą jednego zabiegu, tymczasem dla optymalnych efektów na ogół trzeba liczyć się z koniecznością wykonania trzech.

Plazmowa korekta powiek – czy warto się zdecydować na zabieg?

Cena plazmowej korekty powiek nie dla każdego jest ceną niską, jednak świetne rezultaty, jakie można uzyskać po zabiegach, z pewnością są warte wydanych pieniędzy. Świadczą o tym liczne pochlebne opinie ze strony osób, które zdecydowały się poddać serii zabiegów.  Przykładem kliniki cieszącej się coraz większym zainteresowaniem ze strony kobiet chcących poprawić kształt powiek jest Eskulap (plazma korekta powiek Łódź). Metoda plazmowa w istocie ma bardzo wiele atutów, na czele których pozostaje skuteczne wygładzenie okolic oczu, pozbycie się nadmiaru skóry i zmarszczek, zażegnanie efektu opadających powiek, a co za tym idzie – znaczące odmłodzenie twarzy. Dodatkowe plusy tej techniki to: bezpieczeństwo, prostota zabiegu, brak skutków ubocznych, krótka i niemęcząca rekonwalescencja.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku