Tkaniny obiciowe odgrywają w naszych wnętrzach kluczową rolę. To nie są „tylko” tkaniny - jak Ci się wydaje. Odgrywają ważną rolę w życiu codziennym Twojej rodziny. Bo to właśnie z tkanin wykonane są rzeczy codziennego użytku: ręczniki, poduszki, koce, zasłony a przede wszystkim Twoja wygodna kanapa.

Bawiące się dzieci, ostrzący pazury kot, towarzyskie spotkania z przyjaciółmi - co musi znieść sofa, a raczej tkanina, którą jest pokryta? To pytanie warto sobie zadać, zanim wybierzesz swoje wymarzone obicie mebla.
Rodzaje oraz technologie w jakiej zostają wykonane tkaniny, jest mnóstwo. Ich nazewnictwo jest na tyle skomplikowane, że postanowiliśmy Wam przybliżyć nieco terminologie i funkcję danych tkanin.

Tkaniny wyprodukowane w technologii Cleanaboo bądź Aquaclean, ograniczają wchłanianie wody w głąb struktury mebla - rozlany płyn jest łatwy do wytarcia i osuszenia a na tkaninie nie ma śladu zabrudzenia. Są łatwe w czyszczeniu. Stanowią profesjonalną ochronę przed plamami, wywołanymi przez rozlane ciecze.
Cleanaboo ma także swojego odpowiednika Cleanaboo +, który specjalizuje się w zabrudzeniach powstałych przez długopisy, czekoladę bądź kawę – ułatwia czyszczenie oraz ogranicza zabrudzenia. Usuwanie plam nigdy dotąd nie było tak proste – do lekkich zabrudzeń wystarczy woda, czysta ściereczka, i gotowe! A wszystko dzięki innowacyjnej powłoce tkaniny, jaką zostały pokryte.

Tkaniny trudnopalne są to materiały zaimpregnowane specjalnymi substancjami, wykonane często z bawełny z domieszką syntetycznych włókien - poliestru. Dzięki takiemu połączeniu tkaniny stają się znacznie odporniejsze na zniszczenia mechaniczne i bardziej wytrzymałe. Tego typu materiał posiada specjalny splot, który pozwala przepuszczać powietrze, jednocześnie utrudniając zapłon tkaniny.

Tkaniny niepalne to takie, które w kontakcie ze źródłem ognia bądź nawet wysokimi temperaturami nie ulegną zapaleniu. Są wykonane z innowacyjnych tworzyw (zazwyczaj sztucznych), które pod wpływem temperatury nie palą się lecz topią. Dzięki nim możesz spać spokojnie, żaden żar z kominka ani iskierka z papierosa nie jest w stanie spędzić snu z Twoich powiek.

Tkaniny antybakteryjne, to materiał, który hamuje rozwój drobnoustrojów. Dzięki odpowiednim surowcom i opatentowanym splotom bakterie skupione w jednym miejscu nie rozprzestrzeniają się. A dzięki zastosowanej technologii wykorzystującej nanosrebro, następuje zahamowanie rozwoju bakterii, a nawet ich zanik. Tkanina ma jeszcze jedną zaletę: eliminuje nieprzyjemne zapachy, np. potu.

 

Tkaniny ekologiczne, to znaczy że podczas procesu ich produkcji nie zastosowano żadnych szkodliwych substancji dla zdrowia i życia człowieka. Aby produkt zyskał miano “Eco”, musi spełniać szereg określonych wymagań. Tym bardziej, że liczba osób uczulonych na substancje chemiczne jest coraz wyższa. Tkanina przechodzi szereg badań i testów, zanim trafi do użytku publicznego.
Jednym z podstawowych i najbardziej znanych certyfikatów dających nam pewność o bezpieczeństwie tkaniny, jest OEKO-TEX® Standard 100.
Jeśli tkanina posiada taki certyfikat, możesz być spokojny co do bezpieczeństwa swojej rodziny i cieszyć się z jej użytkowania przez długie lata.

Tkaniny dają nam nieograniczone możliwości i funkcje. To dzięki nim kształtujemy wystrój wnętrza, jak również możemy nimi zapewnić bezpieczeństwo swojej rodziny. Stanowią doskonałą dekorację, a dzięki swym innowacyjnym technologią potrafią znacznie ułatwić nam codzienne życie.

Trzeba tylko dać się zainspirować i je docenić a najlepiej zrobić to z internetowym sklepem z tkaninami www.mir-tex24.pl


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pieczeń rzymska wieprzowa kcal

Wersja do druku