Trądzik to w dzisiejszych czasach zmora wielu nastolatków. dotyka on jednak nie tylko młodych osób, gdyż coraz częściej mają go również dorośli. Trądzik stał się niestety chorobą cywilizacyjną. Szpecące krostki, zniechęcając do wychodzenia z domu i sprawiają, że osoba dotknięta problemem, uważa się za brzydką. Mimo iż, ta dolegliwość dotyka mnóstwa ludzi, to nie zostało jeszcze znalezione na nią skuteczne lekarstwo. Stosowanie wszelkich maści i tabletek, bardzo często nie przynosi efektów. Wynika to z faktu, że aby móc walczyć z trądzikiem, trzeba znaleźć jego źródło.

Źródło problemu – zmiana diety

Zauważyłaś, że po spożyciu chipsów, czekolady czy innych pyszności trądzik nasila się? W takim razie, warto te rzeczy odstawić. To one bowiem mogą być przyczyna problemu. Niektórym jednak bardzo trudno jest zrezygnować z ulubionych przysmaków. Dlatego, warto postarać się powoli przerzucać na lepsze żywienie. Bardzo często, wszelkiego rodzaju fast foody oraz tłuste jedzenie, które napakowane jest chemią, szkodzą na cerę. Trzeba starać się unikać takiej żywności. Nie tylko zapobiegniemy następnemu wysypowi trądziku, ale także zachowamy figurę.

Aby organizm mógł sie bronić przed bakteriami, które powodują pryszcze, trzeba dostarczać mu witamin. Mowa tu jednak, nie o takich w tabletkach, ale w warzywach, owocach oraz orzechach, które posiadają ważne dla zdrowia tłuszcze.

Domowe zabiegi

Według ekspertów z importmania.pl, dobrze jest również zwracać uwagę na to co się nakłada na twarz oraz przeprowadzać różnego rodzaju zabiegi. Można w takim wypadku zarówno skorzystać z usług kosmetyczki, jak i samodzielnie przeprowadzać takie zabiegi posiadając odpowiedni sprzęt. Kupując samodzielnie tego typu urządzenia, należy pamiętać, że zabiegi muszą być wykonywane w odpowiednich ostępach czasu. Wcześniej zaś na skórę musza być nakładane preparaty, które chronią przed uszkodzeniem naskórka.

Odpowiednie kremy

Istotna kwestią jest także dobór kremu. Wybierając kremy tłuste, zapychamy pory w skórze i narażamy się na następne niespodzianki, w postaci krostek. Trzeba także uważać na takie składniki w kremach, jak wazelina, parafina oraz wszelkie pochodne ropy naftowej. Najlepsze są lekkie kremy o krótkim składzie. Bardzo często, twarz która atakowana jest przez trądzik, wydziela bardzo suzą ilośc sebum, przez co cera się świeci. Trzeba pamiętać, że nie jest to oznaka zbyt dużego nawilżenia, a przesuszenia cery, która broni się, poprzez samodzielnie nawilżanie, czyli wydzielanie sebum. Trzeba wtedy intensywnie nawilżać skórę. Najlepiej sprawdzają się kremy z silnie nawilżającym kwasem hialuronowym.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma jarzynowa

Wersja do druku