Na rynku odnajdziemy szereg kosmetyków, których zadaniem jest poprawa naszego wyglądu. Wśród pań, szczególnie dużą popularnością cieszą się kosmetyki marki Vichy, przeznaczone m.in. do pielęgnacji twarzy. Co powinniśmy wiedzieć o kosmetykach tej marki?

Vichy to francuska firma, założona w 1931 roku. Swoją bogatą tradycje oraz doświadczenie przekłada na wysoką jakość kosmetyków, które zdążyły zdobyć uznanie dermatologów na całym świecie. W szerokiej ofercie kosmetyków Vichy znajdziemy zarówno produkty dla mężczyzn i kobiet, od kremów do twarzy, po szampony, czy mleczka do oczyszczania skóry.


  1. Kremy do pielęgnacji twarzy

 

Produkty przeznaczone do pielęgnacji twarzy to produkt flagowy marki Vichy. Wśród szerokiej gamy tego typów preparatów, znajdziemy zarówno kremy do suchej, tłustej, czy mieszanej skóry. Na szczególną uwagę zasługują hipoalergiczne kremy, które są przeznaczone dla osób ze skłonnością do alergii. Zadaniem kremów do twarzy Vichy (https://www.i-apteka.pl/pol_m_Kosmetyki-Pielegnacja_VICHY-579.html) jest maksymalna regeneracja zmęczonej skóry, przywrócenie jej naturalności oraz utraconego blasku. Formuła kremów Vichy została opracowana na bazie wód termalnych uzdrowiska Vichy i to stąd czerpnie wysokiej jakości minerały, takie jak wapń i sód, które wpływają na regenerację skóry i jej niepowtarzalny blask.

 

  1. Dobór kremu ze względu na porę dnia

 

Wśród szerokiej gamy kosmetyków do twarzy Vichy znajdziemy zarówno kremy na dzień i na noc. Wybierając je, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich funkcje, zarówno ochronne jak i regenerujące. Czym się różnią wspomniane kosmetyki?

 

Kremy na dzień – głównym zadaniem kremów na dzień jest ochrona skóry, np. przed słońcem (filtry UV) poprawa jej wyglądu oraz zapobieganie utraty wody z naskórka. Kremy na dzień bardzo często stosuje się jako podkład pod makijaż. Ważne, aby taki krem nie był zbyt tłusty, lub zbyt matowy. Dobór odpowiedniego kremu na dzień powinien zależeć od cery skóry; inny powinien być używany w przypadku cery suchej i inny w przypadku tłustej.

 

Kremy na noc – skóra, w przeciwieństwie do reszty organizmu, najbardziej aktywna jest w nocy. To właśnie wtedy pracuje najszybciej, zarówno jeśli chodzi o wydalanie, jak i wchłanianie składników, które jej dostarczamy. Takie „szczególne” zachowanie się skóry w nocy wymaga opracowania specjalnych kosmetyków (zawierających antyoksydanty i inne składniki nawilżające). Główną funkcją kremów na noc jest naprawa i regeneracja skóry.

 

  • Podkłady rozświetlające

 

Na szczególną uwagę zasługują podkłady liftingujące Vichy pod makijaż, których zadaniem jest rozświetlenie skóry. Tego typu preparaty są zazwyczaj przeznaczone do wszystkich rodzajów skóry: suchej, tłustej i mieszanej. Wystarczy niewielką ilość podkładu nanieść na suchą i oczyszczoną skórę. Podkład sprawi, że twoja twarz zyska niepowtarzalny blask, a twój makijaż będzie utrwalony jak nigdy.

 

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek kremu, warto sprawdzić ulotkę dołączoną do opakowania, Może się okazać, że jesteś uczulona na jeden z składników, które wchodzą w skład preparatu, który używasz.

 

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku