Każdy z nas dobrze czuje się przede wszystkim w ciepłych i przyjaznych pomieszczeniach. A żeby taki efekt w naszych domach uzyskać, wcale nie potrzeba wydawać bardzo dużych pieniędzy, ani zamawiać dodatków z najlepszych salonów meblowych. Czasem wystarczy po prostu rozejrzeć się i skorzystać z dobrego pomysłu. Takim wyjątkowym sposobem na ozdobienie swojego salonu są między innymi dobrze wkomponowane ramki do zdjęć.

Kilka ogólnych zasad

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że ramki na zdjęcia mają zdobić pomieszczenie. Nie mogą to być więc całkiem dowolne ramki na zdjęcia. Powinny one być względnie dopasowane do całości pomieszczenia. Należy też zawsze mieć na uwadze ilość ramek oraz to jakie zdjęcia w nich umieszczamy. Nie przesadzajmy nigdy z ilością zdjęć. Taki efekt może być niestety odwrotny do zamierzonego i prócz szczególnych kompozycji zdjęciowych, których urok polega na tym, że zawierają bardzo dużo zdjęć, raczej zwykle ilość należy ograniczyć.

Ramki do zdjęć dopasowane do Twojego salonu

Wybierając ramki na zdjęcia należy przede wszystkim zastanowić się nad stylistyką i wystrojem całego salonu. Mimo iż ramki nie są dużymi ozdobami, nie powinny odbiegać stylem od całości. Do wnętrz w stylach industrialnym oraz retro, pasują szczególnie ramki zrobione z drewna lub metalu. Natomiast w nowoczesnych domach doskonale wyglądać będą kolorowe ramki, szczególnie te o minimalistycznej formie. Duży zbiór ramek o wysokiej jakości wykonania znaleźć można przede wszystkim na stronie: https://www.fotosklep55.pl.

Pamiętaj o właściwym układzie

Ramki na zdjęcia mogą być zarówno powieszone na ścianie, jak i ustawione na kredensie lub komodzie. Ważne jest, by zdać sobie sprawę z tego, że nie liczy się jedynie jedna pojedyncza ramka, ale ważny jest cały zestaw, to jak ze sobą współgrają i jak są względem siebie ułożone.

Szczególnie duże pole manewru daje ściana. Tam bowiem, szczególnie gdy jest na niej więcej miejsca, możemy wieszać ramki w wielu ciekawych konfiguracjach. Bardzo ciekawie wyglądają na przykład zdjęcia oryginalnie przywieszone w pionie lub na przykład ramki na zdjęcia ułożone w formie koła lub słońca.

Dobrze dobieraj zdjęcia

Nie ma dobrze dobranej ramki bez właściwie wybranego zdjęcia. Tę zasadę zdecydowanie warto sobie przyswoić, chcąc ozdobić nasz salon ramkami na zdjęcia. Pamiętajmy szczególnie o tym, by nie wybierać żadnych zdjęć, na których ktoś wyglądać może kompromitująco lub po prostu sam sobie się nie podoba. Warto wybierać szczególnie te zdjęcia, na których cała rodzina ma dobry nastrój i które szczególnie kojarzą się z jakimiś dobrymi momentami.

Dobierając ramki na zdjęcia warto wreszcie myśleć także o tym, czy konkretne obramowanie pasuje do zdjęcia. Wybierając ramkę pod wybrane zdjęcie, możemy stworzyć jeszcze bardziej spójne i przyciągające wzrok kompozycje. Szczególnie ciekawie wyglądać będą ramki dobrane do zdjęć na przykład według przeważającej kolorystyki lub jakiegoś występującego na zdjęciu motywu. Pamiętajmy jednak, by ramka nie przyćmiła samej fotografii.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma kompot owocowy

Wersja do druku