Nowoczesne czy też klasyczne wnętrza wymagają odrobiny „doprawienia”. Warto nawet w bardzo standardowym pomieszczeniu pokusić się o odrobinę indywidualizmu, ponieważ dzięki temu nasze mieszkanie oprze się przemijającej modzie. Warto postawić na kolory, faktury, odważne połączenia, które być może nawet czasami nawet ocierają się o eklektyzm. Dobre przemyślenie tych zestawień sprawia, że mają szansę nie poddać się modzie. Klasyka w nowoczesnym wydaniu pozwala więc na rożnego rodzaju kreację własnej przestrzeni poprzez idealne dopasowanie i materiałów, i kreowanych miejsc do swoich oczekiwań.

Moda na ścianie

Mozaika https://top-mozaika.pl pozwala na szczególnie interesujące rozwiązania. Pozwala się łączyć z innymi elementami aranżacji ścian takimi jak na przykład płytki ceramiczne czy drewno, a dzięki bogactwu kształtów, faktur i barw daje nieskończone możliwości aranżacyjne. Przede wszystkim wyzwala kreatywność, która pozwala stwarzać przestrzeń przyjazną, inną, naszą własną. Mozaikę wyróżnia zróżnicowanie kolorystyczne. W kolekcjach znajdziemy zarówno ciekawe jasne pastelowe barwy, jak i bardzo zdecydowane czernie i czerwienie. A co za tym idzie, połączenia tychże bywają również zaskakujące. Poza tym uwagę przykuwają różnorodne faktury elementów mozaiki oraz najnowsze trendy, które idealnie podkreślają futurystyczny charakter wnętrza. Dzięki takim kolekcjom jak chociażby inox, efekt lustra, czy zastosowanie elementów metalizowany uzyskujemy świetny efekt przestrzenny. Jeśli zaś chcemy na ścianie mieć swoje zdjęcie, to dzięki technikom druku na szkle bez problemu umieścimy indywidualny projekt w mieszkaniu.

Pomysł na dodatki?

Zastanawiamy się czasami, jak w ciekawy sposób i na dodatek estetycznie wykończyć zaokrąglone przestrzenie w łazience. Szczególnie że coraz częściej we wnętrzu stosujemy armaturę o nieregularnych kształtach. Jednym z rozwiązań jest wykorzystanie mozaiki, która idealnie układa się na każdym profilu, a poza tym wygląda zachwycająco. Intensywność kolorów, faktury, ciekawe iluzje świetlne i delikatne odbicia od szklanej tafli sprawiają, że coraz więcej osób sięga po takie rozwiązanie zarówno w zakresie urządzania całego wnętrza, jak i konkretnych elementów lub też na przykład delikatnych motywów dekoracyjnych. Wiele osób wykorzystuje paski z mozaiki do podkreślenia krawędzi, wykończenia półek czy stworzenia ramek wokół luster lub też innych ważnych dla nas rzeczy. Taka indywidualizacja przestrzeni robi niesamowite wrażenie i warto bawić się różnymi materiałami, by stworzyć nieprzeciętne wnętrza.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku