Ilość różnych pościeli na rynku jest na tyle duża, że czasem trudno zdecydować się na coś konkretnego. Warto zatem zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy, gdy dokonujemy takiego wyboru. Poniżej kilka przykładów, które powinny zainteresować osoby chcące znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.


Praktyczne rozwiązanie

Dla tych, którzy nie mają zbyt dużo czasu na prasowanie i chcą zakupić coś, co nie będzie wymagało właśnie takich czynności, odpowiednia będzie pościel z kory. Dlaczego? Ponieważ wykonana jest z takiego materiału, który posiada regularne zagniecenia, dzięki czemu, nawet gdy nie jest wyprasowana, to prezentuje się dobrze. Mowa tutaj o specjalnej teksturze wypukło - wklęsłej. Jest ona wykonana z bawełny, lecz czasem zdarzają się również komplety z syntetycznymi dodatkami, dlatego warto sprawdzić skład i zakupić ten, w którym jest 100% naturalnych włókien. Równie praktyczna jest pościel frotte, z której często robi się prześcieradła. Materiał, o którym mowa to także bawełna, która posiada splot pętelkowy. Właśnie przez to nie widać na niej zagnieceń. Jednak jest o wiele cieplejsza aniżeli kora.

 

Dla alergików

Każdy producent pościeli podkreśla te atuty danego modelu, które zachęcą do jego zakupu. Gdy chodzi o pościel bambusową, tutaj na plus przemawia to, że jest antyalergiczna, antystatyczna oraz antybakteryjna. Do tego jest ekologiczna i wytrzymała. Poza tym przyjemny w dotyku materiał daje bardzo dobry komfort spania. Kolejnym przykładem idealnym dla alergików jest len, który praktycznie sprawdza się przez cały rok, ponieważ dobrze wentyluje, a przy okazji utrzymuje ciepło.

 

Powiew luksusu

W tej kategorii niewątpliwym numerem jeden jest jedwab. To materiał naturalny, pochodzenia zwierzęcego, który pozyskuje się z kokonów jedwabników. Jest on drogi, dlatego osoby, które nie mogą sobie na taki zakup pozwolić, lecz podoba im się ta gładka faktura, kupują pościel satynową. Natomiast nie może się ona równać z jedwabiem, który zapewnia odpowiednią cyrkulację, w przeciwieństwie do sztucznej satyny.

To tylko kilka przykładów, na które zwrócą uwagę osoby poszukujące odpowiedniej pościeli dla siebie. Oczywiście każdy może mieć różne oczekiwania oraz potrzeby, jednak wszystkim zależy na jak najwyższym komforcie snu. Ten na pewno o wiele bardziej zapewniają materiały naturalne, które są oddychające i lepsze dla naszego ciała. Dlatego też najlepiej szukać pościeli, które są bez sztucznych domieszek, czyli bawełna, len, wełna, jedwab, czy włókna bambusowe. Od tego powinniśmy zacząć, a następnie skupić się na właściwościach konkretnych surowców. W ten sposób znajdziemy komplet idealny dla siebie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku