Zbliża się Twój wielki dzień ale wciąż kilka kwestii spędza Ci sen z powiek? Marzysz by było idealnie ale boisz się, że niedopracowane szczegóły zepsują całe wesele? Nie martw się – w tym tekście podpowiemy Ci czym kierować się przy doborze weselnych dodatków i dekoracji by wyszło pięknie, a nie kiczowato.

Zwieńczenie stylizacji

Jeśli chodzi o dodatki do Twojej sukni ślubnej to zasada jest prosta: nigdy nie kupuj dodatków zanim nie kupisz sukni. Inne dodatki będą pasować do bufiastej sukni w stylu księżniczki z bogato zdobionym trenem, inne do minimalistycznej klasycznej sukni, a jeszcze inne do dopasowanego kształtu syreny. Jeśli Twoja suknia już jest bogato zdobiona kryształkami i świecidełkami to nie warto przesadzać z równie przesadną biżuterią – postaw na delikatny łańcuszek i bransoletkę. W przypadku gdy Twoja suknia jest prosta i bez zdobień możesz wtedy zaszaleć z naszyjnikiem i kolczykami, które będą mocnym akcentem wieńczącym całą kreację. Buty dobierz przede wszystkim pod kątem wygody – w końcu musisz wytrzymać w nich całą noc.

Wygląd butów będzie miał drugorzędne znaczenie, szczególnie jeśli Twoja suknia będzie je zasłaniać. Jeśli chodzi o makijaż i fryzurę to też nie warto przesadzać – teatralnie mocny makijaż u panny młodej naprawdę nie wygląda dobrze. Lepiej postawić na delikatny, ładnie podkreślający urodę makijaż. wykonany porządnymi i trwałymi kosmetykami. Jeśli chodzi o paznokcie to w tym wpisie możesz znaleźć kilka inspiracji: Poradnik panny młodej – 5 pomysłów na paznokcie ślubne [galeria zdjęć]

Dekoracje sali weselnej

Stawianie na jeden mocny kolor przewodni nie jest wbrew przekonaniom najlepszym rozwiązaniem. Przy takim podejściu łatwo o przesadę i kicz. Jeśli rzeczywiście chcesz dodatki w Twoim ulubionym kolorze, lepiej pozwól na użycie kilku jego odcieni, od mocniejszych do pastelowych. Dobrze jest skorzystać z cudzej pomocy i opinii przy dekorowaniu sali weselnej, samemu niekiedy ciężko przekonać się do pewnych rozwiązań, które na końcu okazują się strzałem w dziesiątkę.

Przy dekorowaniu sali kwiatami nigdy nie używaj sztucznych odpowiedników – lepiej użyć mniejszej ilości kwiatów ale prawdziwych. Możesz użyć dwóch/trzech rodzajów kwiatów i część z nich wpleść w swoją ślubną wiązankę by wszystko tworzyło elegancką spójną całość. Jeśli miejsce, które wybrałaś na salę weselną samo w sobie jest już strojne – nie dodawaj na siłę dodatkowych dekoracji – przy urządzaniu sali również stosuj zasadę im mniej tym lepiej.

Zaproszenia i oprawa graficzna

Zaproszenia to teoretycznie pierwsza i chyba najtrudniejsza rzecz przy urządzaniu wesela. Panny młode mają tendencję do przykładania zbyt dużej wagi do projektowania zaproszeń i wpadania w panikę – niepotrzebnie! Zaproszenia zrób w stylistyce w jakiej planujesz później urządzić całe wesele, ale postaraj się by były jak najprostsze i eleganckie. Możesz użyć jakiejś krótkiej sentencji i bardziej ozdobnej czcionki ale nie sil się na rymowane, niby - zabawne wierszyki. Uwierz, mając kilka miesięcy do wesela, zdążysz znienawidzić te zaproszenia i będziesz czerwienić się ze wstydu za każdym razem myśląc o ich treści. Winietki, etykiety, podziękowania niech łączy wspólny motyw i kolorystyka – w tym temacie najlepiej udać się do sprawdzonego grafika, który uprzednio pokaże Ci swoje prace. Przy planowaniu wesela najważniejsze by wszystko było przemyślane i komponowało się w spójną całość.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

zaproszenia ?lubne

Wersja do druku