Atmosfera w domu i w pracy ma bezsprzeczny wpływ na wydajność, samopoczucie, komfort psychiczny. Pokazały to liczne badania, ale przede wszystkim dowodzą o tym osobiste doświadczenia. Będziemy czuli się lepiej i pracowali produktywnie, jeśli nauczymy się, jak osiągnąć stan harmonii i równowagi. Techniki wellbeingu właśnie w tym pomagają.

Czym jest wellbeing?

Wellbeing to wciąż dla nas nowe słowo, choć pochodzące z angielskiego, więc języka powszechnie znanego. Można je przetłumaczyć, jako dobrostan, jednak jak pokazują badania przeprowadzone w tym roku przez ARC Rynek i Opinia, wellbeing to dla naszych rodaków coś znacznie więcej niż tylko dobre samopoczucie. Ankietowani udzielali takich odpowiedzi, jak zadowolenie, przyjemności oraz budowanie relacji z innymi osobami.

Wellbeing jest w więc sposobem życia, który zakłada harmonię i spokój na każdym polu: prywatnym, zawodowym, psychicznym i fizycznym. Termin ten określa zadowolenie z własnej kondycji zdrowotnej, wykonywanej pracy i życia rodzinnego. Dobrostan opiera się na stabilizacji finansowej, fizycznej wygodzie oraz komforcie emocjonalnym.

Jak osiągnąć wellbeing?

Osiąganie stanu wellbeingu to proces, który może trwać latami, ale im wcześniej zaczniesz troszczyć się o swoje dobre samopoczucie, tym wcześniej zobaczysz choćby małe efekty. W pierwszej kolejności warto przemyśleć, co sprawia, że nie czujesz się w pełni szczęśliwa. Praca? Złe zarobki? Niekorzystna atmosfera w domu? To właśnie nad takimi punktami zapalnymi musisz popracować. Nie wszystkie problemy da się rozwiązać od ręki, ale każdy kolejny krok w stronę wellbeingu przybliża Cię do harmonijnego i spokojnego życia poukładanego zgodnie z Twoimi oczekiwaniami i zasadami.

Dbanie o ducha to dbanie o ciało

Jednym z elementów osiągania wellbeingu jest dbanie o siebie samego na płaszczyźnie emocjonalnej, psychicznej oraz fizycznej. Często wystarczą najprostsze rozwiązania, by te trzy sfery połączyć i poczuć harmonię ciała.

Kosmetyka holistyczna jest takim rozwiązaniem. To ujmowanie piękna nie tylko w kategorii wyglądu skóry i sylwetki, ale także zdrowia i samopoczucia. Ma swoje korzenie już w starożytności i zakłada, że zabiegi wykonywane na ciele mają być przyjemne pod względem fizycznych odczuć, jak i psychicznego błogostanu. Kosmetyka holistyczna to dbanie o ducha poprzez ciało. Masaże i rytuały SPA rozluźniają, zmniejszają stres, wywołują pozytywne emocje i dodają energii do działania. Takie zabiegi nastawione są na całościowe rozpieszczanie zmysłów, a jednocześnie nadrzędną zasadą ich wykonywania jest bezpieczeństwo. Mają przynosić same korzyści i nie być inwazyjne.

Dobrym przykładem jest tutaj wykorzystywanie światłoterapii. Terapia światłem Bioptron przyspiesza gojenie ran, odżywia skórę, odmładza wygląd cery, a zarazem pobudza krążenie krwi, zwiększa nawilżenie, przyspiesza syntezę kolagenu. To komfortowy i bezpieczny zabieg wykonywany w miłej atmosferze, dzięki któremu poczujesz dobrostan całego organizmu.

Choć wellbeing to tylko termin, to jednak określa wszystko, czego potrzebujesz, by wieść szczęśliwe i spokojne życie: zdrowie, satysfakcję zawodową i dobre relacje z bliskimi. Warto zacząć dbać o te sfery już dzisiaj. Może zaczniesz od siebie, swojego samopoczucia i komfortu?


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

dobre samopoczucie

Wersja do druku