Masaż już od wielu dziesiątek a może nawet setek lat był jedną z niekonwencjonalnych technik leczniczych i metod sprzyjających relaksacji. Mówi się, że osoby, które choć raz poddały się jego zbawiennemu wpływowi nie chcą i nie mogą zrezygnować z regularnych masaży. Wraz z rozwojem popularności różnego rodzaju masaży, powstała mapa ciała, która uwzględnia punkty zlokalizowane na całym ciele odpowiadające konkretnym schorzeniom – nie tylko fizycznym.

Na przestrzeni lat masaż zmieniał się i rozwijał. Sięgając do listy z typami masażu znaleźć można masaże lecznicze, mobilizacyjne, relaksacyjne oraz połączone z innymi technikami np. rehabilitacji. Obserwując rynek można zauważyć swoisty rozkwit klinik czy salonów masażu. Planując wizytę w takim miejscu warto jednak zapoznać się nie tylko z opisem miejsca i oferowanych w nim zabiegów ale przede wszystkim z opiniami o osobie, do której planujemy wybrać się na masaż.

Tak jak w innych dziedzinach, tak i w odniesieniu do masażu istnieje wiele kursów masażu podzielonych zgodnie z typami konkretnych masaży i stopni specjalizacji, jakie można osiągnąć. Znanym z prowadzenia tego typu kursów jest Jarosław Muzykowski – właściciel firmy Kursy Masażu z Lublina, gdzie można zapisać się na szkolenie z wybranych technik masażu. Zdając sobie sprawę z faktu, że nie tylko teoria ale i odpowiednia praktyka może zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług, p. Jarosław nie tylko prowadzi kursy, szkolenia i warsztaty ale od lat wykonuje masaże, udzielając swoim pacjentom pomocy w zakresie zdrowotnym.

Do najbardziej popularnych kursów masażu organizowanych przez szkołę Kursy Masażu w Lublinie zaliczają się kurs masażu klasycznego oraz kurs masażu klasycznego z elementami mobilizacji tkanek miękkich. Tyle ile prowadzących tak wiele jest technik przekazywania wiedzy dotyczącej masażu. Najważniejszym jednak jest to, aby podczas nauki zdobyć solidne podstawy teoretyczne, które stanowić będą fundament, na którym będzie można zbudować warsztat umiejętności praktycznych. W pracy z ludźmi nie ma żartów – odpowiedzialność za zdrowie drugiej osoby jest niezwykle duża, dlatego przez rozpoczęciem kariery masażysty należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno chcemy mierzyć się z taką odpowiedzialność i czy mamy w sobie tak dużo rzetelności, by nieść pomoc pacjentom, którzy trafią do naszego gabinetu.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku