Powszechnie wiadomo jest, że to od słońca pochodzi cała energia tego świata. To promienie słoneczne sprawiają, że mamy więcej siły do działania. W pory roku, kiedy słońca jest mniej wszyscy chodzimy bardziej przygnębieni, smutni, nie w humorze. Dlatego też słońce pełni niezmiernie ważną rolę w życiu każdego człowieka.

 

Warto z umiarem zażywać kąpieli słonecznych. To dzięki słońcu nasza skóra może wytwarzać tak potrzebną dla naszych kości witaminę D. Również solarium może być pewną alternatywą dla tradycyjnego opalania, gdyż emitowane tam światło również poprawia nastrój i wpływa pozytywnie na samopoczucie. Światło powoduje, że w ciele człowieka wydzielają się endorfiny czyli hormony szczęścia. Roztropne korzystanie z solarium może przynieść pewne korzyści. W jaki sposób można z niego bezpiecznie korzystać?

Z pewnością należy mieć świadomość, że każde opalanie, zarówno na słońcu jak i w solarium przyśpiesza starzenie się skóry. Głęboko do skóry właściwej docierają promienie UVA. To one odpowiedzialne są za utratę jędrności skóry przez uszkadzanie włókien kolagenu. Skóra staje się szorstka i gruba przez pogrubienie warstwy rogowej. Długie i niekontrolowane przebywanie na słońcu spowoduje również przesuszenie skóry, włosów i paznokci.

Jeśli jednak korzysta się ze słońca bądź z solarium z umiarem i rozsądkiem a po opalaniu odpowiednio pielęgnuje skórę, wówczas można cieszyć się piękną złotą opalenizną przez długi czas.

Korzystanie z solarium stało się bardzo modne pod koniec dwudziestego wieku. W skrócie mówiąc solarium jest to elektryczne urządzenie, które składa się z lamp emitujących promieniowanie UV w dawce podobnej do tej wytwarzanej przez słońce. Pierwsze urządzenie emitujące promienie UVA wyprodukował w latach 70 niemiecki naukowiec Jorg Wolff. Co prawda nie służyło ono docelowo opalaniu, ale leczeniu chorób które wynikały z niedoboru witaminy D w organizmie. Po pewnym czasie, kiedy odkryto jak istotną rolę pełni promieniowanie skonstruowano urządzenia, które możemy spotkać w dzisiejszych gabinetach kosmetycznych. Solaria szybko zyskały swoich zwolenników. Niewątpliwą zaletą jest to, że aby uzyskać ładną opaleniznę nie potrzeba tyle czasu co przy tradycyjnym opalaniu. W solarium wystarczy kilka wizyt po kilka-kilkanaście minut i już można cieszyć się piękną skórą. Dodatkowo warto korzystać z profesjonalnych kosmetyków, które ochronią skórę, nawilżą ją i będą dodatkowo pielęgnowały. Kosmetyki do solarium można kupić na stronie https://sklep.soleo.pl. Znajdziemy tam tradycyjne balsamy, ale również takie, które mają dodatek bronzera przyśpieszający efekt brązowienia skóry. Profesjonalne kosmetyki do solarium mają w swoim składzie dodatek witamin, substancji nawilżających, oraz łagodzących. Można w nich znaleźć m.in. wyciąg z aloesu, oliwę z oliwek, algi, alantoinę. Przyśpieszacze do opalania mają dodatkowo w swoim składzie L- tyrozynę, czyli składnik o udowodnionym działaniu przyspieszającym opalanie. Działa on na zasadzie podobnej do soczewki, czyli skupia promieniowanie UVA pomagając mi szybciej przedostać się do skóry, tym samym bezpośrednio oddziałuje na komórki melaniny przyśpieszając opalanie.

Soleo oferuje również specjalny bronzer do nóg z efektem rozgrzewająco-dotleniającym. Zastosowanie tego preparatu pozwoli szybciej uzyskać głęboki odcień opalenizny. Specjalne kosmetyki do twarzy zawierają dodatkowo w swoim składzie m.in. masło shea, pantenol oraz wyciąg z orzecha włoskiego.

Bezpieczne korzystanie z solarium to rozsądek i umiar jak również odpowiednia ochrona i pielęgnacja skóry.

Warto zapoznać się z ofertą sklepu. Zastosowanie kosmetyków do solarium skróci czas korzystania z niego, oraz pozwoli uzyskać lepsze efekty.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku