Większość kobiet marzy o pięknym i jędrnym biuście, często większym o rozmiar czy dwa od swojego. Wtedy przychodzi myśl o wykonaniu operacji plastycznej, jaką jest powiększenie biustu. Jednak wiele pań rezygnuje z niej z uwagi na mity, jakie narosły wokół tej operacji oraz obawy o zły wygląd biustu po operacji.

Warto jednak wiedzieć, że dobrze przeprowadzona operacja przy odpowiednio dobranym implancie sprawi, że biust będzie wyglądać ładnie i naturalnie. Jakie zatem metody powiększania biustu są najlepsze?

Jakie są metody powiększania piersi?

Piersi można powiększyć na dwa sposoby – najpopularniejsza jest metoda inwazyjna. Operacja polegająca na wszczepieniu implantów. Wymaga ona od pacjentki dłuższej rekonwalescencji. Obecnie dostępne na rynku implanty gwarantują doskonałe wyniki, o ile zostaną dobrze dobrane po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Implanty dzielone są ze względu na kształt, rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane oraz powłoki, jaka je pokrywa. Implanty najczęściej wszczepiane są przez nacięcie wykonywane pod biustem (taka blizna jest mniej widoczna) lub w miejscu nacięcia przy sutku. Po operacji mogą pojawić się obrzęki oraz konieczność nawet kilkunastotygodniowej rekonwalescencji.

Piersi można powiększyć również przy pomocy metody nieinwazyjnej, jaką jest wykorzystanie własnego tłuszczu, który pobierany jest z miejsc o nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej np. z pośladków czy bioder. Do głównych zalet takiego zabiegu zalicza się przede wszystkim krótszy czas rekonwalescencji i mniejsze ryzyko powikłań. Jednak z drugiej strony trzeba pamiętać, że efekty będą utrzymywały się ok. 3 lata i będzie trzeba powtórzyć zabieg. Istnieją też ograniczenia w związku z jednorazowym poborem tkanki tłuszczowej.

Jak wyglądają piersi po wykonaniu zabiegu powiększenia?

Nie da się dokładnie określić, jak będą wyglądały piersi po zabiegu, gdyż jest to indywidualna sprawa każdego przypadku operacji czy zabiegu. Można jednak zobaczyć zdjęcia poglądowe, które przedstawiają piersi innych kobiet przed i po operacji. Daje to mniej więcej pogląd na to, jak może wyglądać biust po zastosowaniu określonej metody powiększania.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma chelb żytni razowy

Wersja do druku