Nadeszło wreszcie upragnione lato, a wraz z nim okres wakacyjny. Już niebawem zatłoczone ulice miast staną się dużo lepiej przejezdne, a i w środkach transportu miejskiego łatwiej będzie o miejsce siedzące. Jeśli tak jak miliony Polaków zaczęłaś już radosne odliczanie do pierwszego dnia urlopu sprawdź, czy przygotowując walizkę pomyślałaś o wszystkich koniecznych przedmiotach, by móc cieszyć się w spokoju zasłużonym czasem relaksu.

Odpowiednie stroje

Przygotowania wakacyjnej walizki warto zacząć już na tydzień przed wyjazdem, by w razie gdyby okazało się, że ulubione szorty nie są czyste mieć czas na ich upranie. Gdyby zaś okazało się, że dieta cud tym razem nie zadziałała masz również rezerwę czasową oraz świetną wymówkę, by wybrać się na shopping w celu znalezienia nowej, równie idealnej pary tych niezbędnych spodni! Jeśli wybierasz się do kurortu nad Morzem Śródziemnym pamiętaj, że musisz zabrać ze sobą dwa różne typy ubrań. Lekkie, przewiewne stroje na upalne dni, oraz eleganckie, ozdobione błyskotkami sukienki na wieczorne kolacje, szalone imprezy w klubach, czy romantyczne spacery wzdłuż plaży.

Buty do zadań specjalnych

Dopasowanie obuwia jest równie, jeśli nie bardziej ważne niż dopasowanie samych kreacji. Jadąc w góry nie narażaj się lepiej na szydercze uśmieszki turystów próbując zdobyć najwyższe szczyty Tatr w klapkach na szpilce. Nie rozstawaj się z tym typem butów jeśli wybierasz się nad morze - doskonale sprawdzą się pod czas wieczornych wyjść. Ba! Właśnie wtedy okażą się niezbędne dokładnie tak samo jak japonki w ciągu dnia.

Duet niezastąpiony

Krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne przydadzą się niezależnie od tego czy masz ochotę wylegiwać się na leżaku, czy odkrywać nieznane zakątki w trakcie pieszych wycieczek. Słońce operuje tak samo mocno i o ile nie chcesz borykać się z problemem schodzącej skóry zadbaj o to, by filtr był odpowiednio wysoki zwłaszcza przez pierwsze dni urlopu. Z czasem, gdy pozbędziesz się już klasycznej biurowej bladości możesz pozwolić sobie na niższy filtr!

Kosmetyki obowiązkowe

Pozostając jeszcze w temacie kosmetyków pod żadnym pozorem nie możesz zapomnieć o ulubionych perfumach, błyszczyku i kremie do twarzy. Oczywiście możesz myśleć, że każdy z tych produktów da się bez problemu nabyć w dowolnym miejscu na Ziemi. Faktycznie jeśli został on wyprodukowany przez globalnie rozpoznawalne marki. Jeśli natomiast jest to np. bardzo specyficzny dobrany do twojej cery krem polskiej marki możesz być zmuszona do testowania na swojej twarzy lokalnych odpowiedników - nie zawsze równie skutecznych. Inną kwestią jest sprawa związana z finansami. W czasie urlopu zagranicznego ciekawiej pożytkuje się pieniądze na nowinki, niż wydaje na znane, sprawdzone, ale jednak znane produkty dostępne tuż pod domem.

Apteczkowe abc

Naturalnie żadna z nas jadąc na wakacje nie planuje przykrych przygód, ale jak pokazuje życie wypadki chodzą po ludziach. Najczęściej spotykanymi problemami - i oby tylko takie pozostały - są wszelkiego rodzaju uszkodzenia naskórka czy to spowodowane nadmiernym korzystaniem z kąpieli słonecznych, czy też będące wynikiem zbyt długich wypraw pieszych. Zamiast zabierać ze sobą 10 różnych preparatów każdy o bardzo specyficznym działaniu warto zaopatrzyć się w jeden krem Sudocrem działający na różnego rodzaju problemy skórne od stanów zapalnych aż po ukąszenia owadów, o które przecież w okresie letnim nie trudno. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że może być stosowany zarówno przez dorosłych jak i przez dzieci, co pozwala Ci na zmniejszenie do minimum podręcznej apteczki wakacyjnej. Jeśli stale zażywasz jakieś leki pamiętaj koniecznie o ich spakowaniu.

I już na sam koniec absolutnie niezbędne trzy rzeczy, bez których żaden wyjazd nie może się odbyć.

Zabrzmi to banalnie, ale niejednej osobie zdarzyło się zapomnieć ładowarki do smartfona, co wprowadza zbędny stres. Pamiętając o ładowarce warto odruchowo zapakować także sam telefon.  Innym must have są oczywiście dokumenty, których utrata zwłaszcza za granicą skutkuje wieloma godzinami spędzonymi w miejscowych urzędach na wyjaśnianiu sprawy.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku