Dress code biznesowy dla mężczyzny jest bardzo prosty – garnitur, elegancka koszula i krawat, którego w mniej formalnych okolicznościach można się pozbyć. W tym jednym zdaniu zawierają się najważniejsze dla panów zasady ubioru, do których dodać można jeszcze kwestie obuwia i zgrabnie dobranych dodatków. Jak natomiast wygląda idealny strój biznesowy dla pań? Co należy stosować na co dzień, a czego unikać?

Eleganckie sukienki, spodnie i spódnice dla businesswoman

Wachlarz wyboru dla kobiet jest znacznie szerszy niż dla mężczyzn, ponieważ elegancką kreację mogą one stworzyć zarówno za pomocą spodni, jak i spódnic bądź sukienek. Będzie to jednak możliwe jedynie wtedy, gdy zastosują się do kilku podstawowych zasad. Chcąc dobrze się prezentować w otoczeniu biznesowym, warto mieć w swojej szafie uniwersalne, eleganckie białe koszule. Pasują one zarówno do spodni, jak i do spódnic. Te z kolei powinny podczas oficjalnych spotkań być utrzymane w stonowanych barwach, tak by nie zwracały na siebie zbyt dużej uwagi. W przypadku, gdy decydujemy się na sukienkę, należy nosić ją z marynarką lub wybrać model z rękawami, a te z ramiączkami pozostawić na okazje wieczorowe. W stroju biznesowym nie wolno także przesadzać z biżuterią, czy korzystać z ubrań opatrzonych dużymi logo marek odzieżowych.

Jak dobierać eleganckie spódnice na spotkania biznesowe?

Podstawową zasadą, o jakiej należy pamiętać podczas spotkań biznesowych, jest odpowiednia długość spódnicy. Nie powinna ona kończyć się wyżej, niż kilka centymetrów ponad kolanem. Dodatkowo, warto pamiętać o dobraniu odpowiednich rajstop lub pończoch oraz obuwia, które zasłoni palce oraz pięty. W sytuacjach biznesowych ważne jest również unikanie zbyt obcisłych ubrań, co dotyczy spódnic. Inną ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest głębokość wszelkiego rodzaju rozcięć, będących częścią spódnicy. Warto poświęcić w domu, przed lustrem odrobinę czasu na sprawdzenie, jak prezentujemy się siedząc, tak by przez przypadek nie pokazać „zbyt wiele”.

Eleganckie spodnie damskie – podstawowe zasady

Decydując się na spodnie, warto zadbać o wysoką jakość materiału (dżinsy zabronione!), stonowaną kolorystykę i odpowiednią długość. Powinny one zasłaniać kostkę, a w przypadku butów na obcasie – opierać się z przodu na bucie. Uniwersalną zasadą kobiecego stroju w biznesie, znajdującą zastosowanie nie tylko w przypadku spodni, ale także wszystkich innych elementów, jest podkreślenie elegancji i profesjonalizmu oraz rezygnacja z wyraźnego akcentowania swojej kobiecości oraz seksapilu. Przyjęło się bowiem, że taka postawa może m.in. rozkojarzyć mężczyzn, będących niejednokrotnie negocjatorami po drugiej stronie oraz spowodować, że nie będą się oni koncentrowali na tym, co kobieta ma do powiedzenia, tylko na jej atutach fizycznych.

Sklep z ekskluzywną odzieżą przyjmujący indywidualne zamówienia

Wszystkie powyższe wytyczne można z powodzeniem wprowadzić w życie, decydując się na zamówienie indywidualne w profesjonalnej pracowni projektowej. W przeciwieństwie do wielkich sieci odzieżowych, taki sklep dostosuje zamawiany produkt do konkretnej klientki, uwzględniając m.in. wszystkie atuty i niedoskonałości jej sylwetki oraz wysłuchując jej oczekiwań, pozwalających na spersonalizowanie stroju. Posiadanie w swojej szafie tego typu ubrań wyraźnie podnosi pewność siebie za sprawą perfekcyjnego dopasowania do swojego ciała, zapewniania niezbędnej wygody i świadomości ich oryginalności. Eleganckie swetry damskie, bluzki, sukienki czy spodnie, przygotowane na zamówienie, z pewnością sprawią każdej kobiecie wiele radości i satysfakcji, pomagając przy tym osiągać cele zawodowe, zawsze dobrze się prezentując. Współpraca z projektantką to również doskonała propozycja dla bardziej odważnych pań, które chcą sobie pozwolić na nieco więcej fantazji w stroju biznesowym. W zwyczajnych sklepach nie znajdą one bowiem żadnych modeli odzieży, która w znaczny sposób odchodziłaby od utartych w biznesie standardów, a jednocześnie nadawała się do użycia w tego typu sytuacjach.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku