Dlaczego żel na zmęczone nogi może poprawić w znaczący sposób pielęgnację u osób zmagających się z ich występowaniem? Wysokie temperatury, niewłaściwe obuwie albo spodnie, a do tego długie stanie czy chodzenie przyczyniają się do odczuwania zmęczenia nóg pod koniec dnia.

Zazwyczaj jest to spowodowane nieprawidłowościami w transporcie krwi przez naczynia krwionośne, które są poddawane różnego rodzaju przeciążeniom oraz uciskom. Efektem jest silny dyskomfort i wrażliwość na najlżejszy nawet dotyk. Na szczęście można się przed tym ustrzec.

 

Składniki żelu na zmęczone nogi a ich skuteczność

Współczesny tryb życia nie sprzyja dbaniu o zdrowy układ krwionośny ani tym bardziej o to, by zawsze dostarczać organizmowi potrzebnych witamin dla prawidłowego funkcjonowania. Zmęczenie nóg, trwające dłużej niż jeden dzień, może być przyczyną występowania obrzęków i opuchlizn, a to już należy traktować jako sygnał ostrzegawczy dla zaburzenia krążenia. Napięte jak struna mięśnie, a także powstające w nich zakwasy, nie służą niwelowaniu wrażenia zmęczenia. Sam krem nawilżający niewiele tu pomoże – potrzeba specjalistycznych preparatów, które nie tylko zrelaksują napiętą skórę, ale także przyjemnie ochłodzą i zmniejszą obrzęk. Odpowiedni do tego będzie żel na zmęczone nogi, bowiem dzięki diosminie wzrasta przepływ limfatyczny i rozszerzają się naczynia krwionośne. Oprócz tego, powinno się szukać produktów mających w składzie wyciąg z kasztanowca, czyli rośliny, która wzmacnia naczynia krwionośne oraz daje odprężenie zmęczonym nogom. Dla uzyskania wymiernych rezultatów, najlepiej jest aplikować żel po powrocie do domu, podczas spędzania czasu wolnego wedle własnych upodobań. Wtedy składniki aktywne mają większe szanse na przedostanie się do źródeł bólu.

 

Żel na zmęczone nogi sprawdzony na obrzęki i bóle

Żaden preparat pielęgnacyjny nie zadziała bez regularnego stosowania. Przypadek ciężkich i zmęczonych nóg nie jest tutaj żadnym wyjątkiem – szczególnie, jeżeli mamy do czynienia z częstymi obrzękami w okolicach kostek. Zobacz na: https://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/zel-kojacy-na-zmeczone-nogi-i-stopy/ Konsystencja żelu na zmęczone nogi szybko się wchłania za sprawą gliceryny, nie pozostawia widocznych zacieków na skórze ani nie podrażnia. W rzeczywistości tylko potęguje chłodzące właściwości preparatu, eliminując przy tym efekty przegrzania. Jest to wciąż dość innowacyjny środek do walki z zaburzeniami krążenia kończyn dolnych, poddawany testom w zakresie skuteczności i wpływu składników na organizm człowieka. Jednak jest przy tym całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku