Odpowiednie wyposażenie mieszkania jest bardzo ważne. To właśnie dzięki temu możemy poczuć się w naszych wnętrzach dobrze. Z tego powodu warto zainwestować w różnego rodzaju dodatki, takie jak na przykład w obrazy do sypialni lub też salonu. Jednak spośród tak dużego wyboru na rynku, jakie dzieła powinniśmy wybrać?

Stonowane obrazy do sypialni

Wybór odpowiedniego obrazu do sypialni jest bardzo ważny. Taką inwestycję powinniśmy traktować z dużą powagą, ponieważ zakup dzieła sztuki jest zdecydowanie bardziej poważny, niż przykładowo zakup zwykłych mebli. Zdecydowanie podczas takiej inwestycji nie powinniśmy kupować tanich reprodukcji. Obraz do sypialni powinien być przede wszystkim dziełem, który nada charakter naszemu wnętrzu. Ponadto może to być także doskonała lokata kapitału, która nie tylko będzie cieszyła nasze oko, ale także i przyszłe pokolenia. Warto pamiętać, iż zarówno obraz do sypialni, jak i do innych pomieszczeń powinien być oryginalny. Zatem na jaki się zdecydować?

Obrazy do sypialni są bardzo różnorodne. Jednak decydując się na zakup produktów przeznaczonych właśnie do tego pomieszczenia, powinniśmy wybrać dzieła w stonowanych kolorach. Delikatne barwy wprowadzą nas w błogi nastrój, dzięki nim będziemy mogli się odpowiednio zrelaksować po ciężkim dniu. Dobrym przykładem obrazu do sypialni może być martwa natura. W zależności od naszego budżetu, który chcemy przeznaczyć na zakup obrazu do sypialni, możemy zdecydować się między innymi na dzieło młodych artystów. Obecnie w pracowniach możemy znaleźć bardzo wiele atrakcyjnych propozycji, które będą nie tylko unikalne, ale także dostępne w atrakcyjnych cenach. Z kolei jeżeli obraz do sypialni ma być tradycyjny, a przede wszystkim nadać charakter naszemu wnętrzu, możemy zdecydować się na zakup droższej klasyki.

Atrakcyjne obrazy do salonu

Posiadając odpowiednią ilość wolnej przestrzeni na ścianach w salonie, także warto zadbać o to, aby powiesić tam dzieło. Taki obraz do salonu również powinien być odpowiednio dopasowany do stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze. Jeżeli w naszym salonie stawiamy na nowoczesność, doskonałym rozwiązaniem będzie zakup abstrakcyjnego dzieła sztuki. Z pewnością możemy zdecydować się na największe klasyki, tworzone w latach 40. oraz 50. ubiegłego wieku. Jednak takie obrazy do salonu mogą być bardzo kosztowne, dlatego abstrakcji tak jak w przypadku dzieł do sypialni możemy szukać również u młodych twórców. Decydując się na wybór odpowiedniego obrazu do salonu warto także odwiedzić liczne aukcje. To właśnie tam możemy znaleźć prawdziwe perełki, które nadadzą zupełnie nowy charakter naszemu wnętrzu.

Z kolei jeżeli nasz salon jest urządzony w klasycznym stylu, doskonale sprawdzą się w nim tradycyjne dzieła. W takim przypadku warto wybrać stonowane obrazy do salonu, w których dominują pastelowe barwy. Dzieła, które idealnie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach to między innymi sceny z polowań, a także krajobrazy czy też pejzaże. Doskonałym obrazem do salonu może być również portret.

Modne obrazy do kuchni

Niewiele osób o tym pamięta, jednak kuchnia to także doskonałe miejsce do powieszenia obrazu. W szczególności jeżeli w tym pomieszczeniu na ścianach mamy bardzo dużo miejsca. Typowe obrazy do kuchni to przede wszystkim dzieła minimalistyczne. W tym pomieszczeniu nie ma miejsca na duże arcydzieła. Warto postawić przede wszystkim na minimalizm. Doskonale sprawdzi się przede wszystkim abstrakcja. Niewielkie obrazy umieszczone na ścianach w tym stylu z pewnością nadadzą naszej kuchni niebywałego charakteru. Nie powinniśmy zapominać o tym, iż obrazem do kuchni może być także model martwej natury.

W kuchni doskonale sprawdzą się kolaże. Jednak decydując się na zakup obrazu do kuchni, powinniśmy także bardzo dużą uwagę zwrócić na jego ramę. Należy oprawić go w taki sposób, aby rama nie rzucała się zbytnio w oczy. Najlepszym rozwiązaniem z pewnością będzie obraz, którego rama jest wykonana między innymi z drewna. Obrazy do kuchni nie powinny posiadać bogato zdobionej metalowej ramy. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku obrazów do salonu lub też sypialni. Kuchnia to raczej miejsce, gdzie taki obraz będzie stanowił bardzo symboliczny dodatek do całego wyposażenia. W tym miejscu sztuka nie powinna dominować, ponieważ głównym zadaniem tego pomieszczenia nie jest przyjmowanie gości ani też ich ugoszczenie, a jedynie przygotowywanie potraw. Zatem jeżeli w naszej kuchni nie ma wydzielonego miejsca na jadalnie, warto zadbać o minimalistyczny obraz do kuchni, który stanie się doskonałym dodatkiem.

Decydując się na zakup obrazów do sypialni lub też salonu, a także do innych pomieszczeń w naszym domu powinniśmy pamiętać, aby były one odpowiednio dopasowane do stylu, w jakim zostało urządzone dane pomieszczenie. Jest to bardzo istotne, ponieważ tylko dzięki temu taki obraz będzie tworzył spójną całość z resztą elementów wyposażenia wnętrz. Obecnie na rynku wybór obrazów do salonu oraz do innych pomieszczeń jest bardzo duży, dzięki temu z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Źródło: Świat Obrazów


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku