Właściwe żywienie to podstawa - zwłaszcza jeśli chodzi o osoby zmagające się z chorobami. Jednym z najpoważniejszych przypadków jest walka z nowotworem, kiedy pojawiają się problemy z przyjmowaniem pokarmów, brak łaknienia. Rozwiązaniem jest żywienie kliniczne i Supportan Drink.

Żywienie kliniczne - co to jest?

Osoby, które walczą z chorobami nowotworowymi, często tracą apetyt lub nie są w stanie przyjmować pokarmów stałych. Czasem pomimo normalnego dostarczania wartości odżywczych, jest ich wciąż za mało... A ich właściwy poziom jest kluczem do szybszego powrotu do zdrowia!

W takich przypadkach lekarze zalecają żywienie kliniczne, czyli dostarczanie choremu odpowiednich dawek energii, białka, elektrolitów, witamin, pierwiastków śladowych i wody. Żywienie kliniczne może przyjmować postać zwykłych produktów odżywczych, płynnych diet doustnych lub też sztucznego odżywiania.

Wysokoenergetyczne preparaty zawierają wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje chory. Preparaty te są komponowane w taki sposób, aby znalazły się w nich wszystkie niezbędne witaminy i składniki mineralne, we właściwych proporcjach. W ten sposób zapewnia się organizmowi odpowiednio zbilansowaną dietę, dzięki czemu przyspieszone zostają procesy regeneracyjne.

Żywienie kliniczne może stanowić uzupełnienie diety lub też obejmować wszystkie posiłki chorego.

Żywienie doustne z Supportan Drink

Najprostszym i najmniej inwazyjnym (a zatem też najbardziej dogodnym dla pacjenta i przez to najskuteczniejszym) sposobem żywienia klinicznego jest żywienie doustne. O ile jest możliwe, powinno się wybierać właśnie tę metodę dostarczania właściwych składników odżywczych. Środki te przyjmują zazwyczaj formę napojów, dzięki czemu łatwo jest je podać choremu.

Odpowiednie proporcje wszystkich elementów zawiera wysokoenergetyczny preparat odżywczy Supportan Drink. W każdym 100 ml napoju (preparat sprzedawany jest w butelkach 200 ml) znajduje się aż 150 kcal, w tym m.in.: 6,7 g tłuszczów, 11,6 g węglowodanów, 10 g białka, 1,5 g błonnika. 

Odżywianie kliniczne za pomocą Supportan Drink dedykowane jest pacjentom onkologicznym oraz tym, które z różnych przyczyn nie są w stanie dostarczać organizmowi substancji odżywczych niezbędnych do właściwego funkcjonowania. Żywienie kliniczne powinno być wprowadzane i prowadzone pod nadzorem lekarza.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku