Obecnie różne sposoby i technologie pomagają w oszukiwaniu Matki Natury. Wiele osób, szczególnie kobiet, skarży się na łamliwe i wypadające w dużych ilościach włosy, przez co często stają się przerzedzone. Istnieją jednak sposoby, które mogą pomóc w walce z tym problemem.

Zagęszczanie włosów staje się coraz bardziej powszechną praktyką w wielu salonach fryzjerskich. Istnieją różne metody zwiększenia objętości włosów. To, na którą się zdecydować, zależy głównie od kondycji włosów. W doborze odpowiedniego sposobu powinien pomóc specjalista. Najlepiej, jeśli do zagęszczania użyte zostaną naturalne włosy. Niestety ma to swoją cenę. Włosy naturalne z reguły są o wiele droższe niż syntetyczne. Są one jednak o wiele łatwiejsze w pielęgnacji i wyglądają o wiele lepiej. Kluczowe jest jednak to, w jaki sposób zagęszczanie zostało wykonane i jaka metoda została zastosowana podczas zabiegu.

Metoda fryzjerska

Metoda ta jest najbardziej popularną. Zagęścić włosy metodą fryzjerską można zarówno w salonie fryzjerskim, jak i samodzielnie. Wykorzystywane są tutaj ringi do włosów, zazwyczaj silikonowe, które najlepiej trzymają się na włosach. Za ich pomocą łączone są pasma włosów doczepianych z tymi naturalnymi. Dużą zaletą tej metody jest fakt, że ringi nie są widoczne, dzięki czemu można osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, który utrzymywać się może nawet do kilku miesięcy.

Clip in hair

Zagęścić włosy metodą clip in hair można samodzielnie w domu niewielkim kosztem. Pasma przyczepia się za pomocą klipsów przyczepionych do taśm. Jest to metoda bardzo bezpieczna dla włosów – nie powoduje ich łamania ani wypadania. Włosy doczepiane można myć tak, jak naturalne. Warto stosować szampon nawilżający, a także serum oraz jedwab, co pomoże zapobiec puszeniu się. W celu wysuszenia doczepek najlepiej zawinąć je w ręcznik. Nie wolno ich jednak trzeć, bo może to doprowadzić do ich splątania. Stosując odpowiednie preparaty, które chronią włosy przed wysoką temperaturą, pasma clip in można dowolnie stylizować – suszyć, prostować, kręcić. Powinno się je jednak zdejmować przed pójściem spać. Dobrze jest rozczesywać doczepiane włosy po ich zdjęciu, a także w trakcie noszenia nawet kilka razy w ciągu dnia. Dzięki temu nie będą się plątać. Metodą clip in hair wykonuje się również przedłużanie włosów.

Metoda keratynowa

Jest to metoda, której efekty można podziwiać przez około dwa do czterech miesięcy i jest bezpieczna dla włosów. Nowe pasma włosów zakończone sąłuską keratynową, dzięki której możliwe jest połączenie ich z naturalnymi włosami za pomocą tak zwanej zgrzewarki. Zgrzew keratynowy, który powstaje w miejscu, gdzie łączą się włosy doczepiane z naturalnymi, jest niewidoczny. Kolor nowych pasm dobiera się do koloru włosów, dzięki czemu można cieszyć się naturalnym efektem. Przy metodzie keratynowej najlepiej jest użyć włosów naturalnych dobrej jakości. Można je wtedy użyć nawet kilkukrotnie po zmianie końcówek. Nie tylko sam zabieg, ale też usuwanie doczepianych włosów, nie ma wpływu na ich jakość.

Treski do włosów

Kobiety, które mają zbyt rzadkie lub krótkie włosy, nie mogą pozwolić sobie na żadne fantazyjne upięcia. Najlepszym rozwiązaniem będą tutaj treski. Nie niszczą włosów, a można je używać dowolną ilość razy oraz stylizować według własnych upodobań. Pielęgnuje się je tak jak włosy naturalne. Są bardzo wygodne w noszeniu. Tak samo jak w przypadku innych metod zagęszczania, najlepiej sprawdzą się treski, w których będą naturalne włosy. Treski z włosów syntetycznych wyglądają sztucznie i o wiele mniej estetycznie. Na rynku dostępne są również treski half-head. Włosy wplecione są w siateczkę, do której przyczepione są specjalne grzebyki lub klipsy. Treskę half-head przymocowuje się do środka głowy, gdzie przykryta zostaje naturalnymi włosami. Tego typu treski są łatwe w pielęgnacji. Wystarczy chłodna woda z dodatkiem delikatnego szamponu. Nie trzeba się martwić o jej zniekształcenie. Dzięki treskom można dowolnie układać włosy, zaplatać, upinać. Można je zdjąć w dowolnym momencie i powrócić do swojej poprzedniej fryzury.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku