Często domy nowoczesne kojarzymy z wysokimi kosztami ich wykonania. Jednak obecnie, gdy jesteśmy w stanie również zakupić gotowe projekty domy jednorodzinnych w nowoczesnym stylu.

Często domy nowoczesne kojarzymy z wysokimi kosztami ich wykonania. Jednak obecnie, gdy jesteśmy w stanie również zakupić gotowe projekty domy jednorodzinnych w nowoczesnym stylu. To najlepszy wybór wtedy, gdy nie chcemy płacić za projekt bardzo dużo!

Projekt domu nie musi być wcale wykonany na indywidualne zamówienie. Jesteśmy obecnie w stanie zakupić także tanie projekty gotowe domów jednorodzinnych. Możemy zrobić to nawet przez internet bez wychodzenia z domu – wystarczy tylko wybrać dla siebie odpowiedni projekt i złożyć zamówienie.

Wśród wielu dostępnych projektów domów jednorodzinnych jesteśmy w stanie znaleźć także projekty domów nowoczesnych. Wyróżniają się one przede wszystkim swoimi niebanalnymi założeniami architektonicznymi, które powodują, że natychmiast przyciągają one wzrok.

Dom nowoczesny dopasowany do twoich oczekiwań


W serwisach zajmujących się sprzedażą gotowych projektów domów jednorodzinnych czeka na nas średnio od kilkudziesięciu do nawet kilkuset różnych projektów domów nowoczesnych. Są to projekty domów parterowych, z użytkowym poddaszem, piętrowych, wobec tego możemy dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb dotyczących metrażu oraz wyglądu bryły budynku.

Wśród domów o najbardziej futurystycznym wyglądzie znajdują się te, które mają płaskie stropodachy. Świetnie prezentują się jako parterowe, ale znajdziemy też domy piętrowe z takim wykończeniem. Oczywiście, gdy chcemy wybudować dom z dachem spadzistym w stylu nowoczesnym, również znajdziemy ciekawe propozycje.

Musimy przy tym pamiętać, aby sprawdzić, jakie mamy możliwości zabudowy na interesującej nas działce. W tym celu powinniśmy sprawdzić Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla danego terenu. Gdy nie został on uchwalony przez gminę, wtedy będziemy musieli zwrócić się o wydanie warunków zabudowy.

Ile zapłacimy za gotowy projekt domu nowoczesnego?


Gdy jesteśmy zdecydowani na gotowy projekt domu, wówczas nie musimy przygotowywać się na bardzo wysoki koszt. Ceny zależą głównie od metrażu budynku. Za projekty mniejszych domów zapłacimy około 2 000 złotych, z kolei za te o większym metrażu około 3 000 złotych.

Musimy też pamiętać o tym, że do tych kosztów musimy dodać też wydatki związane z adaptacją projektu, czyli jego dopasowaniem do indywidualnych warunków miejscowych. Na tym etapie jesteśmy też w stanie wprowadzić niektóre zmiany w projekcie, na przykład zmienić układ i liczbę okien, wykonać przebudowę wnętrza, zastosować inne instalacje zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Koszt adaptacji to zwykle około 2 500 złotych zależnie od projektu.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto skorzystać z porównywarki gotowych projektów domów https://pracownia-projekty.dom.pl.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku