Odchudzanie jest czymś, czego wielu z nas „zakosztowało” w pewnym momencie swojego życia. Chcemy przede wszystkim schudnąć, aby wyglądać dobrze. To zwiększa poczucie własnej wartości i pomaga nam czuć się dobrze we własne skórze. Utrata wagi jest również ważna ze względów zdrowotnych.

Osoby otyłe są bardziej narażone na choroby serca, cukrzycę i inne problemy zdrowotne. Wielu ludzi ma nadzieję, że istnieje krótkotrwałe rozwiązanie lub „magiczny eliksir", dzięki któremu można szybko pozbyć się wszystkich niepożądanych i niechcianych tłuszczów. Niestety, to zbyt piękne by było prawdziwe!

Całkowita zmiana stylu życia, obejmująca spożywanie zdrowych porcji żywności i aktywność fizyczną jest niezbędna podczas odchudzania, podaje portal naodchudzanie.com.pl. Włączenie zdrowej żywności bogatej w składniki odżywcze jest więc kluczowe. Skutecznością mogą pochwalić się owoce Goji, po które sięga coraz więcej osób. Dlaczego?

Owoce Goji

Owoce Goji znajdują się głównie w regionach Himalajów, północnych i południowych Chinach. Te owoce zwane również  Lycium barbolium lub wilczymi jagodami są jaskrawoczerwone, a wyglądem przypominają wyschniętą rodzynkę. Mają lekko słodko-kwaśny smak, który możemy porównać do połączenia rodzynka, wiśni i żurawiny.

Owoce Goji były spożywane od wieków w tych krajach i stosowane w medycynie naturalnej w leczeniu różnych problemów zdrowotnych. W rzeczywistości ludzie z tych regionów twierdzą, że żyją dłużej, ponieważ ich dieta uwzględnia te owoce.

Goji Berry a odchudzanie

Głównym powodem, dla którego ludzie zyskują na wadze, jest to, że nie potrafią kontrolować ich apetytu. Innym powodem jest brak ćwiczeń. Oba te obszary mogą być ukierunkowane przez włączenie owoców goji do codziennej diety.

Korzyści terapeutyczne i żywieniowe owoców goji dopiero niedawno zostały docenione w zachodnim świecie. Owoce Goji posiadają duże ilości beta-karotenu, witaminy C, żelaza, białka, aminokwasów, minerałów śladowych takich jak żelazo, wapń, fosfor, selen, cynk i miedź, witamina B1, B6 i B2 oraz wysoki poziom polisacharydów.

Żywność, którą jemy, musi zostać zamieniona na energię. W przeciwnym razie zostanie przekształcona w tłuszcz, w efekcie czego zauważymy przyrost masy ciała. Owoce Goji zawierają również chrom, który pomaga kontrolować poziom cukru we krwi, utrzymywać chudą masę mięśniową i szybciej spalić tłuszcz.

Wzrost masy ciała jest niemożliwy, ponieważ mięśnie są w stanie spalać kalorie bardziej efektywnie niż tłuszcz. Spożywanie owoców goji skutecznie przyspiesza metabolizm.

Jagody Goji o wysokiej wartości odżywczej stanowią więc integralną część programu utraty wagi.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii mają wafle ryżowe
Ile kalorii ma czarne jagody

Wersja do druku