25- czy 30-lecie małżeństwa rodziców to z pewnością okazja godna hucznego świętowania. Wiele osób planuje rodzinne przyjęcie, które dla samych zainteresowanych będzie niespodzianką i powodem do przywołania miłych wspomnień.

Organizacja rodzinnego przyjęcia

Obiad gromadzący wszystkich członków rodziny to z pewnością świetny pomysł na spędzenie tego szczególnego dnia. Zorganizowaniem całego przedsięwzięcia powinny zająć się dzieci i wnuki pary obchodzącej jubileusz, jeśli więc Twoi rodzice niebawem będą świętować 30. rocznicę ślubu, zaplanuj wszystko odpowiednio wcześniej. Jednym z rozwiązań jest zaaranżowanie przyjęcia w mieszkaniu, jednak często okazuje się to mało wygodne, zwłaszcza jeśli rodzina jest liczna. Właśnie dlatego takie imprezy odbywają się najczęściej w lokalach, które zapewniają obiad, a zależnie od zamówienia i ustaleń z właścicielami, mogą też trwać do nocy. Dobrym pomysłem – zwłaszcza w przypadku przyjęć odbywających się latem – jest zorganizowanie całego przedsięwzięcia w pięknym ogrodzie. Otoczenie roślin ozdobnych i świeże powietrze to doskonała oprawa tak wyjątkowego dnia, a ponieważ obecnie funkcjonuje wiele firm zajmujących się tego typu uroczystościami, nie będzie większego problemu, aby znaleźć podesty sceniczne czy parkiet przeznaczony na ewentualne tańce. Niektóre restauracje mają w swojej ofercie możliwość zorganizowania przyjęcia w plenerze, dzięki czemu nie trzeba dodatkowo szukać firmy cateringowej.

O czym należy pamiętać?

Nawet najmniej atrakcyjna sala zyska na urodzie, jeśli odpowiednio ją udekorujemy. Oczywiście ta zasada działa w obie strony – piękne pomieszczenie nie ukaże całego swojego potencjału bez odpowiednio dobranych ozdób. Jeśli organizujemy rodzinne przyjęcie jubileuszowe dla rodziców, warto pomyśleć o profesjonalnej firmie, która przygotuje dla nas wystrój sali. Inne rozwiązanie to samodzielne wykonanie dekoracji, np. za pomocą pięknych bukietów skomponowanych z sezonowych kwiatów. Planując tego typu ozdoby można pod uwagę wziąć ulubione rośliny lub kolory rodziców – na pewno sprawi to radość zainteresowanym.

Atrakcje i niespodzianki

Rodzinne przyjęcia doskonale nadają się do wspominania ważnych i radosnych chwil w życiu najbliższych. Podczas organizacji jubileuszu warto pomyśleć również o specjalnych atrakcjach – nie tylko dla rodziców, ale i wszystkich zgromadzonych. Taką niespodzianką z pewnością będzie pokaz zdjęć upamiętniających najbardziej istotne momenty z życia rodzinnego – narodziny dzieci i wnuków, śluby czy poprzednie rocznice. Oczywiście nie można też zapominać o prezencie dla rodziców – może to być coś bardziej kosztownego, np. wycieczka zagraniczna, dłuższy pobyt w SPA, albo sprzęt RTV czy AGD. Wszystko zależy od tego, o czym marzą rodzice. Jeśli nie mieli nigdy czasu na podróżowanie, wycieczka może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Pamiętaj też, aby podczas przyjęcia robić zdjęcia, które później dołączysz do rodzinnego albumu – będzie to doskonała pamiątka tej radosnej uroczystości.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku