Zmarszczki na twarzy to oznaka tego, że lata płyną nieubłaganie. Czasu się nie cofnie, ale można go trochę oszukać. I choć nie wynaleziono eliksiru młodości, możesz zastosować dobry krem przeciwzmarszczkowy. Zobacz na co warto zwracać uwagę przy jego dobieraniu.

Sprawdzaj składniki kremów przeciwzmarszczkowych

Kieruj się kilkoma zasadami. Dobieraj krem do wieku i rodzaju cery. Ważny jest tutaj też budżet, który chcesz przeznaczyć na zakup kosmetyku. Oczywiście drogie kremy zwykle są skuteczniejsze, ale nie zawsze ta zasada się sprawdza. Dobry krem można kupić nawet za 20-30 zł. Oprócz efektu liftingującego kremy przeciwzmarszczkowe powinny też odżywiać skórę, czyli dostarczać jej składników, które zapobiegają utracie wody. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się czytać etykiety. Preparaty, które zawierają kwas hialuronowy, wyciągi roślinne, witaminy, antyoksydanty i retinol są uważane za najlepsze, gdy chodzi o przeciwdziałanie ze zmarszczkami.

Poznaj politykę marki kosmetycznej

Nie tylko składniki kremów są ważne, ale również sposób ich produkcji. Warto niekiedy zaufać markom, które cieszą się dobrą renomą u tradycją. Jako przykład weźmy włoską markę Collistar, która od początków jej powstania była związania z rynkiem farmaceutycznym. Wykorzystuje w produkcji kosmetyków innowacyjne rozwiązania i badania laboratoryjne. Opiera się na własnych recepturach, które inni producenci próbują bezskutecznie podkraść. Kremy Collistar nie tylko ujędrniają, ale też ułatwiają usuwanie toksyn ze skóry. W podobny sposób działają też inne ekskluzywne marki, dlatego niekiedy warto poznać ich historię.

Kremy przeciwzmarszczkowe 25+

Inne potrzeby ma skóra kobiety trzydziestoletniej, innego kremu będzie szukać kobieta po pięćdziesiątce. Po kremy na pierwsze zmarszczki możesz sięgnąć już ok. 25. roku życia. Wybieraj preparaty, które są bogate w witaminy C i E. Nie tylko będą dbały o wygładzenie cery, ale też ją rozjaśnią i rozświetlą. Ważne jest też nawilżenie skóry oraz ochrona przed słońcem. Po trzydziestce rozejrzyj się za kremem z retinolem – wtedy skóra zdecydowanie spowalnia z jego produkcją.

Kremy przeciwzmarszczkowe 40+ i 50+

Retinol, kwas hialuronowy i antyoksydanty – tych składników nie może zabraknąć w Twoim kremie na zmarszczki. Jakie marki je posiadają? Na przykład w liftingującym kremie pod oczy marki Guerlain znajdziesz właściwe składniki. Po pięćdziesiątce możesz wymagać od kremu mocnego ujędrnienia. Stosuj krem rano i wieczorem, aby wzmocnić działanie anty-aging. Możesz sięgnąć zarówno po kremy z półki ekskluzywnej, np. Dior, lub z półki o cenach przystępnych, np. Evree. Również kremy Collistar są polecane dla dojrzałych kobiet.

Nie tylko kremy, ale też serum

Krem przeznaczony jest codziennej pielęgnacji skóry. Serum przeciwzmarszczkowe to kosmetyk mocno skoncentrowany. Używa się go w miesięcznych cyklach. Po zastosowaniu serum możesz też zastosować krem, który będzie stanowił ochronę przed utlenianiem jego aktywnych składników. Jakie serum na zmarszczki wybrać? Takie, które zawiera kwas hialuronowy, retinol i witaminy.

Pamiętaj również o sposobie aplikacji kremów – należy je wklepywać, a nie wcierać. Odpowiednia pielęgnacja skóry pozwoli Ci utrzymać piękny, młody wygląd na wiele lat.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku