Poszukujesz dobrej lokaty bankowej? Okazuje się, że dziś masz całkiem spory wybór. Tylko w Idea Banku znajdziesz co najmniej kilka atrakcyjnych lokat bankowych. Dowiedz się więcej.

Nie każda osoba posiada oszczędności, ale ci, którzy je mają, nie powinni trzymać ich na standardowym rachunku bankowym. Dlaczego? W ten sposób mogą jedynie stracić – standardowe rachunki ROR nie są oprocentowane, co oznacza, że oszczędności nie będą zarabiać.

Jeżeli zależy ci na pomnażaniu odłożonych pieniędzy, to możesz wybrać rachunek oszczędnościowy lub lokatę bankową. Drugie rozwiązanie jest o tyle korzystne, że lokaty bankowe są lepiej oprocentowane niż rachunki oszczędnościowe. Jeżeli zdecydujesz się np. na Idea Bank, najlepsza lokata będzie dostępna od ręki. Problem jednak w tym, że na dobrych warunkach jest udzielanych co najmniej kilka. Na którą się zdecydować?

Zanim zaczniesz szukać lokaty bankowej

Na co powinieneś zwrócić uwagę, poszukując idealnej lokaty bankowej? Ważna jest przede wszystkim wysokość oprocentowania. To jeden z czynników, od którego zależy wysokość wypracowanych zysków.

Współcześnie oprocentowanie lokat bankowych jest niższe niż jeszcze kilka lat temu, ale nie oznacza to, że nie warto założyć lokaty bankowej. Jeżeli zdecydujesz się na lokatę krótkoterminową, to masz szansę sporo zyskać – takie depozyty są lepiej oprocentowane niż lokaty długoterminowe.

Uwagę zwróć również na sposób, w jaki będziesz musiał zawnioskować o założenie lokaty bankowej. Dlaczego to takie ważne? Odkąd popularność zdobyła bankowość elektroniczna, banki próbują zachęcić klientów do zakładania lokat nie tylko w oddziałach, lecz także online. Niektóre nawet idą o krok dalej, proponując zainteresowanym założenie lokaty przez aplikację mobilną.

Dla kogo lokata Happy?

Wśród lokat bankowych cieszących się największą popularnością, należy wskazać lokatę Happy. Wszystko z uwagi na wysokie oprocentowanie zaoferowane przez bank – wynosi ono nawet 4,00% w skali roku.

Lokata Happy nie jest dostępna dla wszystkich – taką mogą założyć wyłącznie nowi klienci banku. Przez takich należy rozumieć tych, którzy jeszcze nie korzystali z produktów oferowanych przez Idea Bank. Plusem jest jednak to, że osoby, które założą tę lokatę bankową, nie muszą korzystać z innych produktów dostępnych w ofercie banku.

Jeżeli będziesz chciał założyć lokatę Happy, to wystarczy, że będziesz posiadał oszczędności w wysokości 500 zł. Maksymalnie na tej lokacie możesz zdeponować kwotę 10 000 zł.

Lokata Cloud – kiedy ją założyć?

Jeżeli korzystasz już z produktów oferowanych przez Idea Bank, a dokładniej z rachunku bankowego Konto Idealne, to warto, abyś zainteresował się lokatą Cloud. Jest ona o tyle specyficzna, że można ją założyć zarówno na kilka dni, jak i 12 miesięcy.

Lokata Cloud może być lokatą długoterminową – możesz ją założyć na wspomniane 12 miesięcy. Wówczas też wysokość oprocentowania będzie najwyższa, gdy 2,40% w skali roku. Musisz jednak pamiętać o jeszcze jednym wymogu stawianym przez bank. O czym mowa? O konieczności utrzymania 10% salda lokaty na Koncie Idealnym przez cały okres lokaty.

W odróżnieniu od lokaty Happy, na lokacie Cloud możesz zdeponować wyższą kwotą – nawet 1 000 000 zł. Wraz z lokatą i rachunkiem bankowym otrzymasz m.in. nielimitowany dostęp do coworku Idea Hub.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku