Praca grafika jest specyficzna. Z jednej strony wymaga poświęcenia sporej ilości czasu oraz pełnego zaangażowania w wykonywany projekt, z drugiej jednak strony umożliwia wykonywanie części prac w domowych pieleszach. Mylą się jednak ci, którzy uważają, ze jest to praca lekka, nie wymagająca wiele wysiłku.

 To zawód, który wymaga wielkiej kreatywności i umiejętności pracowania pod presją czasu. Grafikiem może zostać osoba, która posiada nie tylko umiejętności graficzne, ale również, a może nawet przede wszystkim osoba posiadająca zdolności komunikatywne i empatyczne. Ułatwi to na zrozumienie potrzeb klienta, na przedstawienie swoich wizji tworzenia strony internetowej.

Można powiedzieć, że praca grafika stron www jest praca wręcz stworzoną dla matek wychowujących dzieci w domu. Nie trzeba zatrudniać opiekunki do dziecka, by wyjść do pracy, gdyż można ją wykonywać w domowych pieleszach. Jednak trzeba pamiętać, że jest to praca bardzo absorbująca uwagę, szczególnie kiedy terminy na projektowanie strony są bardzo napięte. Większość kobiet jednak potrafi zaplanować czas pracy zawodowej oraz domowej w taki sposób, że nie kolidują nawzajem.

Jedno ale…

Grafik stron www jest pracą wykonywaną tak naprawdę na zlecenie. Można się z niej utrzymać, jednak pamiętać należy, że nie jest to lub też nie musi być praca o charakterze stałym. Bywają dni, a nawet tygodnie, że nie ma zlecenia na tworzenie lub aktualizowanie stron. W takim wypadku trzeba się często ruszyć z domu, by znaleźć klienta. Praca w domu dla niektórych jest trudniejsza, niż praca w biurze. Jest to spowodowane tym, ze w domu znajduje się wiele pokus, które odciągają od wykonywania prac zleconych przy tworzeniu stron, lub po prostu rozpraszają uwagę. Dla mam, szczególnie dla tych, które posiadają małe dzieci, praca przy płaczącym dziecku, które wymaga uwagi może być utrudniona. Jednak nie należy się zniechęcać na starcie. Praca ta jest jak każda inna wykonywana w domowych pieleszach i tak do tego trzeba podchodzić. To, że dziecko teraz wymaga uwagi, nie przekreśla całego dnia. Pracę można przełożyć na późniejszą chwilę, kiedy dziecko zajmie się sobą, lub po prostu zaśnie.

Kobieta grafik.

Można spotkać wiele opinii, które uważają iż kobiety są wręcz stworzonymi grafikami stron www. Mają pewien zmysł plastyczny, który pozwala na tworzenie bardzo efektownych grafik. Nie stoi na przeszkodzie konieczność znajomości programów graficznych, które z resztą nie są trudne w obsłudze. Obecnie wiele agencji reklamowych zatrudnia kobiety jako grafików, lub też podejmuje z nimi stałą współpracę. Nie trzeba kończyć renomowanych szkół, by zostać doskonałym grafikiem. Trzeba mieć to coś, a w przypadku kobiet to spotyka się u nich ten pierwiastek częściej. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że strona ma przyciągać przede wszystkim oko odwiedzającego, a więc musi być graficznie doskonała. A któż jeśli nie kobieta posiada naturalny zmysł artystyczny, talent plastyczny, który pomoże na stworzenie projektu, który nie tylko zadowoli, ale wręcz zachwyci klienta. Pani Joanna z firmy https://pollyart.pl/ zaznacza jednak że praca jako grafik to konieczność podnoszenia swoich umiejętności Nie można liczyć tu na stacjonarne szkolenia, wykładów, ale często jest to „samoszkolenie” w domowych pieleszach z komputerem. Trzeba pamiętać, że im wyższe umiejętności, tym więcej może być zleceń, lub też zlecenia mogą pochodzić od bardziej zamożnych klientów.

Zarobki nie muszą być mocną stroną.

Jak już wcześniej można przeczytać, praca jako grafik stron www, nie musi być pracą stałą. Może się zdarzyć okres bez zleceń, co przełoży się na pewno na brak zarobków. Generalnie osoba, która zaczyna pracę jako grafik, nie może liczyć na wielkie kwoty za wykonaną pracę. W początkowej fazie pracy mogą to być kwoty rzędu 300-400 złotych na tydzień. W późniejszym czasie mogą oczywiście one wzrosnąć do 1000 złotych za tydzień pracy, a nawet wyższego wynagrodzenia, jednak trzeba wpierw zdobyć. Wiele osób narzeka, że rozpoczynając pracę w domu jako grafik stron www, trzeba zainwestować w sprzęt oraz w oprogramowanie potrzebne do wykonywania zawodu. Jest to pewna niedogodność, jednak wydatki te mogą się dość szybko zwrócić.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku