Lubisz sport? Każdą wolną chwilę przeznaczasz na aktywność fizyczną? Zdrowy tryb życia to znakomite rozwiązanie, a kultowy telefon Huawei może w tym bardzo pomóc!

Aktywność fizyczna? Zawsze i wszędzie!

Sport to zdrowie i chyba nie ma ani jednego argumentu, który pozwalałby z tym twierdzeniem dyskutować. Korzyści wynikające z systematycznego uprawiania sportu bądź jakiejkolwiek formy rekreacji fizycznej są nie do przecenienia, a świadomość społeczna w tej kwestii jest już na szczęście wysoka. Dlatego właśnie osób dbających o swoją formę nie brakuje o każdej porze roku, a zmianie ulegają jedynie wybierane przez nie dyscypliny.

Wiosną czy latem zdecydowanie królują sporty plenerowe. Na ulicach jest tłoczno od rowerzystów i biegaczy, podobnie zresztą na szlakach leśnych i w parkach, gdzie można zachwycać się pięknymi okolicznościami przyrody. Dużą popularnością cieszą się sporty zespołowe, a bez wątpienia najczęściej wybierana jest piłka nożna – szczególnie po sukcesach rodzimych kopaczy w ostatnich latach.

Chłodniejsze pory roku to czas sportów w obiektach zamkniętych. Prawdziwe triumfy popularności w ostatnich latach święci chociażby crossfit, stanowiący sam w sobie nowatorskie połączenie treningu szybkościowego i siłowego w formie obwodowej. Nie można zapomnieć o ćwiczeniach na siłowni, o basenie czy fitnessie.

Ćwicz systematycznie i odpowiedzialnie

W przypadku aktywności fizycznej, nawet na poziomie zupełnie rekreacyjnym, jednym z czołowych czynników jest sumienność. Bez względu na to, jakie efekty chcesz dzięki swojemu treningowi osiągnąć, zawsze powinno się ćwiczyć regularnie. Sam to, czy swoją ulubioną dyscyplinę będziesz uprawiał raz w tygodniu czy np. co drugi dzień oraz to, jaką intensywność sobie narzucisz, to kwestie niejako drugoplanowe, w dużej mierze uzależnione od cech indywidualnych każdego z nas. Inna forma ruchu oraz jej częstotliwość będzie zalecana osobom w przedziale wiekowym np. 25-35 lat, a inna dla kogoś znajdującego się w starszym wieku.

Systematyczna aktywność ruchowa wpływa korzystnie na każdego i to w niezwykle kompleksowy sposób. Korzyści wynikające z regularnego wysiłku to m.in. zwiększona zawartość tlenu we krwi i powyższona pojemność życiowa płuc. To z kolei wpływa na usprawnienie krążenia krwi, ułatwienie oddychania oraz szereg innych procesów.

Pamiętaj również, aby nie nakładać na siebie zbyt wielkich obciążeń. Jeżeli Twoje treningi lub ćwiczenia będą zbyt ciężkie, mięśnie nie zdążą odpowiednio się regenerować i z pewnością nie osiągniesz planowanych rezultatów. Typowymi objawami przetrenowania są bóle mięśniowe, przewlekłe przemęczenie oraz osłabienie jakościowe wykonywanej aktywności fizycznej.

Monitoruj swoje postępy z telefonem Huawei P9

W ostatnich latach bardzo popularne stało się samodzielne kontrolowanie swojego treningu, dzięki któremu możesz obserwować zmiany kondycji. Dawniej jedyną tego typu możliwością dla amatora było mierzenie czasu podczas biegu czy porównywanie podnoszonych ciężarów. Obecnie z pomocą w tej sytuacji przychodzą nowoczesne technologie, np. w telefonii komórkowej.

Telefon Huawei P9 to nowoczesny smartfon, który obsługuje szereg aplikacji istotnych dla sportowców i osób aktywnych. Bez problemu pobierzesz i zainstalujesz je na jednym z najprostszych systemów w obsłudze – Androidzie. Wiele z nich jest bezpłatnych, posiadają istotne funkcje wykorzystujące do pomiarów np. nawigację GPS, dzięki czemu jeszcze precyzyjniej określisz postępy w treningu.

Jeżeli chcesz skutecznie pracować nad własnymi postępami, korzystaj także z aplikacji żywieniowych. Za ich pomocą (np. MyFitnessPal, FatSecret) dobierzesz indywidualną dietę, sprawdzisz kaloryczność przeróżnych produktów i znacząco zwiększysz szansę na osiągnięcie zadowalających rezultatów. Zdziwisz się, jak bardzo telefon Huawei P9 może Ci pomóc w zdrowym i aktywnym trybie życia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku