Sporty elektroniczne robią furorę. Systematycznie przybywa zarówno doskonałych zawodników jak i widzów, którzy śledzą kolejne rozgrywki. Gaming to jednak coś więcej niż sport wirtualny, to styl życia, który przejawia się również w odpowiednim anturażu. Playerzy wybierają więc odpowiednie dla siebie akcesoria, które po pierwsze pozwalają im osiągać coraz lepsze wyniki, a po drugie są elementem ich indywidualnego stylu.

Przeszukując typowy sklep gamingowy znajdziemy tam więc wszystko, czego zawodowy i początkujący gracz może potrzebować. Podstawą są zawsze akcesoria komputerowe. Jednym z najważniejszych są myszki gamingowe. Te przeznaczone dla graczy są o wiele czulsze niż powszechnie dostępne i dają tym samym zwiększony poziom kontroli i precyzji ruchu. Myszki dla graczy różnią się również tym od pospolitych gryzoni, że często posiadają specjalistyczne oprogramowanie, które pozwala personalizować wiele ustawień urządzenia i zapisać konfigurację w chmurze. Nie są to więc zwykłe myszki, ale inteligentne urządzenia.

Kolejnym integralnym ogniwem w wyposażeniu playera jest klawiatura. Nowoczesne klawiatury dla graczy również umożliwiają zapisywanie własnych ustawień, posiadają dodatkowe klawisze multimedialne i możliwość programowania klawiszy funkcyjnych. Często są również podświetlane i mają ciekawe rozwiązania zabezpieczające je np. przed zalaniem. Nadruk na klawiszach jest trwały, a przełączniki charakteryzuje wydłużona żywotność.

Współczesne gry to nie tylko rewelacyjna grafika, ale również niesamowita oprawa dźwiękowa. Tylko całościowe odbieranie bodźców z gry, jest w stanie zapewnić nam pełne zatopienie się w jej realiach. W tym celu playerzy kupują najlepsze słuchawki komputerowe. Zainstalowane w nich mikrofony są równie dobrej jakości co głośniki, dlatego również komunikacja za pomocą tych headsetów jest płynna i niezakłócona. Ponadto słuchawki komputerowe dedykowane miłośnikom gamingu są często lepiej dopasowane i wygodniejsze niż zwykłe zestawy słuchawkowe. Jest to podyktowane tym, że gracze dużo więcej czasu spędzają z headsetem na głowie, aniżeli statystyczny użytkownik. Muszą to więc być słuchawki naprawdę komfortowe.

Dużą wagę gracze przywiązują również do fotela w którym siadają. Innowacyjność obecnie produkowanych foteli do gier, wyraża się przede wszystkim w możliwościach konfiguracyjnych jakie dają użytkownikowi. Dostępne w specjalistycznych sklepach fotele gamingowe to prawdziwy majstersztyk jeśli chodzi o konstrukcję i design. Odpowiednio wyposażony sklep gamingowy posiada obszerny wybór tego rodzaju foteli, spośród których każdy gracz może wybrać odpowiedni model dla siebie. Akcesoria gamingowe do e-sportów jest to więc obszerny temat, a w związku z tym iż świat pędzi naprzód, nieustannie przybywa nowych sprzętów, które posiadają nowe, ciekawe funkcje.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku