Jeśli chcesz być fit, ale równocześnie czujesz, że jesteś już znudzona bardziej tradycyjnymi działaniami takimi jak np. jogging - czas zasznurować parę rolek! Eksperci często mówią, że ilość ćwiczeń aerobowych, jaką osiąga się na rolkach nie jest porównywalna do korzyści płynących z jazdy na rowerze lub biegania, ale za to może zaoferować lepszy trening dla serca – podobny do tego, który zapewnić mogą nam jedynie specjalistyczne urządzenia na siłowni.

Jazda na rolkach – dobra dla stawów


Niektórzy ludzie mają trudności ze znalezieniem zajęcia fitness, które nie obciąża stawów kolan i bioder. Jednak tak długo, jak dbasz o to, aby jeździć po gładkiej powierzchni i unikasz gwałtownych ruchów jeżdżąc na rolkach - będziesz na dobrej drodze do znalezienia takiej aktywności, która jest przyjazna także dla stawów. Teraz już łatwiej będzie każdemu zrozumieć, dlaczego rolki damskie są przeznaczone dla kobiet w każdym wieku.


Rolki - dla rozwoju mięśni


Spróbuj jazdy na rolkach do przodu jak i do tyłu, aby sprawnie budować mięśnie nóg. W ten sposób można bardziej zaangażować mięśnie nóg, bioder i reszty ciała. Aby pójść o krok i skupić się takie na mięśniach ramion, wystarczy rozpocząć wymachiwanie ramionami w tempie, który pasuje do ogólnego tempa jazdy. Działanie to pozwoli Ci zyskać także na sile.


Skating i cardio


Lekarze często wspominają o konieczność troszczenia się o układ krążenia - to jest nie tylko związane z obietnicą dłuższego życia, ale także można w ten sposób cieszyć się lepszą jakością życia również. Na szczęście, jazda na rolkach wpływa na serce i płuca w taki sposób, że wiele osób uważa, że jest to dużo bardziej korzystne rozwiązanie niż trening na bieżni. Kiedy po raz pierwszy zaczniesz jeździć na rolkach, możesz być zaskoczony tym, że jesteś w stanie udawać się w dłuższe przejażdżki niż sądziłaś. Organizm ludzki jest bardzo elastyczny i można szybko dostosować się do zwiększenia poziomu aktywności. Wystarczy zaplanować konkretną ilość czasu, którą poświęcisz regularnie na jazdę, a wkrótce okaże się, że jesteś w stanie podróżować na znacznie większych odległościach bez zmęczenia.


Spróbuj wybrać idealną parę rolek fitness dla siebie już dziś – a jeśli nie wiesz jak to zrobić zajrzyj na portal skatingowy: rolki.net.pl!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku