Klimat i charakter Twojego salonu w dużej mierze zależy od rzeczy, którymi umeblujesz swoje pomieszczenie. Jak w prosty i łatwy sposób stworzyć wnętrze, które Ci się nie znudzi, a które będzie modne w każdym sezonie?

Razem z Alve.pl zdradzamy parę trików, które zmienią wnętrze każdego salonu.

Lampy

W budowaniu nastroju panującego w mieszkaniu dużą rolę odgrywa oświetlenie. Jeśli chcemy nadać naszemu pokoju gościnnemu modny charakter, powinniśmy postawić na nietuzinkowe, oryginalne w swej formie lampy. Wprowadzą one intymną atmosferę i wzbogacają aranżację o modne elementy. Dodatkowo, trzeba pamiętać, że delikatne światło lamp wpływa relaksująco i uspokajająco. Powoli odchodzi się od klasycznej formy i stawia na wyszukane i ciekawe pomysły. Daje to duże możliwości dekoracyjne i buduje charakter naszego wnętrza.

Nasza rada: Postawmy na lampy o minimalistycznej formie, często z wyeksponowanymi kablami czy żarówkami. Ogrom form, pomysłów, stylów i kształtów jakie proponuje nam rynek designerski w stosunku do lamp, jest naprawdę imponujący. Dlatego prostym trikiem jest wybrać lampę o niepowtarzalnym kształcie - z pewnością podniesie to atrakcyjność wnętrza i nada mu odpowiedni charakter.

Lustro

To kolejny element o którym zapominamy, a który idealnie pasuje do każdego wnętrza. Lustra powiększają optycznie przestrzeń, a przy tym stanowią stylowy dodatek. Nie bójmy się powieszenia lustra w miejscu innym niż łazienka czy przedpokój. Dawniej element ten był znany przede wszystkim jako przedmiot codziennego użytku, dzisiaj stanowi modny dodatek do każdego wnętrza.

Nasza rada: Potraktuj lustro jak obraz i powieś go gdzie Ci się podoba. Za jego sprawą możesz wprowadzić ciekawy efekt do swojego wnętrze, poprzez uzyskanie ciekawych odbić i kształtów jakie się uformują.

Obrazy

Ciekawe grafiki, rysunku, plakaty to kolejny element, który w prosty sposób  uatrakcyjni wnętrze. Takie zdobienia na Twoich ścianach stworzą niesamowity efekt i podkreślą Twój indywidualny styl.

Nasza rada: Aby zrealizować ten punkt masz trzy drogi do wyboru: pierwsza jest najprostsza - po prostu kup takie dekoracje, druga jest bardziej angażująca - zrób to sam. Trzecia znajduje się pośrodku - zamiast ilustracji udekoruj ściany fotografiami jakie wybierzesz ze swojej kolekcji.

Urządzając mieszkanie nie bój się zostawić pustych miejsc na dodatki. Dobrze jest pomieszkać w domu, gdzie jeszcze nie wszystko jest urządzone. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie zastanowić się nad dodatkami do Twojego mieszkania. Lampa, lustro oraz obraz z pewnością dopełnią charakter Twoich przestrzeni, tylko wtedy jeśli konkretnie określisz swój styl.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku